Facebook Google+ Twitter

Znaleziono ciało Magdy. Matka dziewczynki wskazała miejsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-02-04 00:16

Śledczy znaleźli ciało poszukiwanej od kilkunastu dni półrocznej Magdy. Właściwe miejsce ukrycia zwłok wskazała matka po rozmowie ze specjalnym zespołem dochodzeniowym z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Informacje te potwierdził na antenie TVN24 Andrzej Gąska z katowickiej policji.

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielRzecznik śląskiej policji, mł. insp. insp Andrzej Gąska, powiedział na antenie TVN24, że właściwe miejsce znalezienia ciała wskazała matka dziecka. "Policjanci rozmawiali z matką. W trakcie rozmowy kobieta stwierdziła, że wskazane przez nią pierwotne miejsce ukrycia zwłok nie było prawdziwe. Powiedziała, że jest gotowa na pokazanie właściwego miejsca" - relacjonował rzecznik.

Zobacz także: Prokuratura: zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dla matki

Śledczy zabrali kobietę do opuszczonego budynku, oddalonego około 1,5 km od wcześniejszego miejsca poszukiwań. Ciało odnaleziono w ruinach budynku kolejowego przy torach kolejowych w parku na terenie Sosnowca. Zwłoki były przysypane gruzem, liśćmi i śniegiem. Przy dziecku znaleziono również różowy kocyk, o którym wspominała rodzina dziewczynki podczas poszukiwań. "Cała akcja rozpoczęła się około godziny 23 (w piątek - przyp. red.)" - podał Gąska.

Czy matce pomagały osoby trzecie?

W tym momencie należy zadać pytanie, czy kobieta działała sama. Według rzecznika, miejsce ukrycia zwłok oraz sposób, w jaki tego dokonano nie wskazują na to, by ktokolwiek pomagał matce. Nie można jednak niczego wykluczyć i jak twierdzi inspektor, potwierdzi to śledztwo.

Zobacz także: Rutkowski: Dziewczyna nie była twarda, łatwo było ją rozwalić



Najprawdopodobniej dzisiaj prokuratura zasądzi przeprowadzenie sekcji zwłok, która wskaże prawdziwą przyczynę zgonu dziewczynki. Gąska zaznaczył jednak, że na jej wykonanie będzie trzeba poczekać prawdopodobnie około doby. Warunki klimatyczne, w jakich przebywało ciało, nie pozwalają na natychmiastowe przeprowadzenie sekcji.

Działania śledczych w obydwu wskazanych przez matkę miejscach zakończyły się nad ranem. Mieszkańcy Sosnowca gromadzą się w miejscu odnalezienia ciała dziewczynki, zapalają znicze, zostawiają maskotki. Są wśród nich również ci, którzy jeszcze kilka dni temu pomagali w poszukiwaniach.

Czytaj też w serwisie www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (50):

Sortuj komentarze:

1234
  • 1234
  • 04.02.2012 22:11

To nie jest matka, to jest znakomita aktorka i oszustka.Jeszcze nie zdaje sobie sprawy co zrobiła, ale szkoda tylko malutkiej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 04.02.2012 21:02

Prawdę mówiąc,to my tych ludzi,tej rodziny,tego środowiska i tego ,co się tam tak naprawdę działo w ogóle nie znamy. Dlatego obojętnie co się skomentuje,to może się potem okazać,że to było nie tak,jak ktoś myślał. Wiem tylko jedno,że osoby w tak młodym wieku są bardzo często nieodpowiedzialne i nie potrafią dobrze dzieckiem się opiekować. Zdarzają się wyjątki ale często się widuje,że dziecko cierpi przez niedojrzałych do tej roli rodziców,pomimo tego,że są  już pełnoletni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I zastanawiam się, czy zanim miejsce, w którym znaleziono ciało, zostało zadeptane przez gapiów, zabezpieczono wszystkie ślady - skąd pewność, że matka był sama albo dziecka nie pozbawiono życia właśnie tam?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, na ile można wierzyć tabloidom, ale wg nich Katarzyna pochodzi z rodziny, w której dochodziło do aktów przemocy, a ojciec nadużywał alkoholu. Ma za sobą nieudaną próbę samobójczą. Szukała wsparcia w ruchach oazowych i wspólnotach modlitewnych. Osoba po takich przejściach może sama mieć skłonność do agresji, ale może też być podatna na psychiczną manipulację. Z kolei ojciec maleństwa nie zaprzecza, że fascynowała go śmierć, wilkołaki i wampiry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 04.02.2012 20:27

a ja myśle ze wątku psychiatrycznego nie bedzie jest bystra przebiegła ... jakowes rozważania ..o stracie kontroli nad swoim umysłem i ttd.. jakas próba rozgrzeszania itp ZBRODNIA jest ZBRODNIA jeszcze tak ohydne kłamstwa te czyny po śmierci dziecka , mam nadzieje ze policja ma metody i wyjaśni wszystkie wątki a sąd odpowiednio do kwalifikacji czynu wyda wyrok sprawiedliwy!co by było gdybysmy litowali sie nad mordercami wzruszali ich łzami nad sobą bo ta pani chyba nie nad tym dzieciątkiem.płacze..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 04.02.2012 16:35

@ Grzegorz Wink Panie Grzegorzu, myślę,że to wszystkie reakcje i działania matki nie mieściły się w granicach jakiejkolwiek logiki i normalności. Nie wiadomo,co się stało i jak to się stało tak naprawdę i tego wszystkiego raczej zrozumieć nie można,do jakiego stopnia traci się kontrolę nad zdrowym rozsądkiem. Tak,jak pisałam już przedtem,do opieki nad dzieckiem trzeba dojrzeć psychicznie i emocjonalnie. Nie wystarczy tylko dziecko urodzić. Sądzę,że ten przypadek będzie dokładnie badany przez lekarzy psychiatrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
darek
  • darek
  • 04.02.2012 16:30

jak możecie takie sytuacje usprawiedliwiac jak narazie sami widzicie ze garają jawnie w HUJa ze wszystkimi na to nie ma usprawiedliwienia niech pani głupot nie wypisuje chyba ze pani jest ruwnie słabym człowiekiem to radze się przeżucic na pisanie wierszy oni proso w oczy z premedytacją wszystkich do okoła OSZUKALI !!!!!!!! jej mąż jego kolega i ona logiczne trzy osoby są no są

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pisząc "stres" miałem na myśli jakąś patologię, w której przebywa się przez tyle lat, że człowiek zaczyna robić takie rzeczy jak ta pani.
Ludzie mieszkający w przyjaznym środowisku z kochającą rodziną tak nie postępują, więc trzeba wziąć pod uwagę jakieś czynniki środowiskowe.
Nie oznacza to wcale zwalniania jej z poniesienia odpowiedzialności w stopniu adekwatnym do świadomości tego co w ogóle robiła... To naturalne, że musi ponieść konsekwencje.
Tak na marginesie - skoro oszukiwała ludzi przez tyle czasu i oszukała też Rutkowskiego podając mu nie tę lokalizację, to nie możemy mieć pewności czy aktualna wersja wydarzeń jest już tą prawdziwą. Dzieci od stuknięcia głową o próg tak od razu nie umierają chyba?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina
  • Karolina
  • 04.02.2012 15:25

Nierozumiem jednej rzeczy jak mozna byc az tak okrutnym.Nosiła to dziecko 9mies w sobie podobno tak kochała to dziecko to co ja wtedy prowadziło by dokonać się takiego czynnu?tyle kłamstw tak umiała grać?Jedno jest pewne ta dziewczyna jest chora , normalni ludzie tak sie nie zachowują kiedyś zrozumieją co zrobili bo tu są winni wszyscy nie wierze w to że nikt nie widział że dzieje się coś złego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 04.02.2012 15:23

@To prawda Panie Łukaszu, oczywiście. Jednak to,co tu się czyta,ta cała nagonka,to również skłania do wyrobienia sobie zdania. Ludzie niektózi twierdzą z całą pewnością,nie posiadając wszystkich przesłanek,że to było umyślne zabójstwo dziecka. Najpierw trzeba zebrać cały materiał dowodowy aby to komuś udowodnić. Można się pomylić w swoich zbyt pochopnych ocenach i opiniach. Od tego jest prokuratura i sąd. I to ich teraz jest zadanie i ich osąd będzie dla mnie najbardziej wiarygodny. Choć dodam,że i Sądy bywały w historii omylne.