Facebook Google+ Twitter

Znaleziono ciało Magdy - społeczeństwo już wydało wyrok

Po długich poszukiwaniach odnaleziono ciało 6-miesięcznej Magdaleny Waśniewskiej. Czy już dziś możemy wydać wyrok skazujący na matkę małej Madzi? Nie! Należy dokładnie przeanalizować, co skłoniło ją do takiego czynu.

 / Fot. PAP/Andrzej Grygiel3 lutego 2012 roku, przed północą, policjanci odnaleźli ciało poszukiwanej od 11 dni 6-miesięcznej Magdy. Matka w asyście policjantów wskazała ruiny budynku kolejowego, w którym ukryła ciałko swojego dziecka.

Dyskusja na portalach internetowych


Na portalach społecznościowych zawrzało od negatywnych opinii na temat zachowania się matki Magdy - Katarzyny. Najwięcej jest rzucanych obelg, wyrokowania jaka to z niej była okropna matka, jak można było zrobić krzywdę swojemu dziecku, wiele jest wulgarnych słów.

Mało kto stara się dojść prawdy. Sugerujemy się niemal wyłącznie tym, co pokazują nam media. Nie bronię matki dziecka i nie to jest celem mojej analizy. Jednak zanim wydamy skazujący wyrok, potrzebujemy więcej informacji niż to, co otrzymaliśmy od dziennikarzy.

Matka Madzi to osoba bardzo młoda, choć sam wiek nie jest podstawą by stwierdzić, że była nieodpowiedzialna. Nie wiem, czy dziecko było typową "wpadką" czy też jego przyjście na świat zostało świadomie zaplanowane. Może to mieć wpływ na zachowanie matki. Im wcześniej kobieta staje się matką, im więcej ma niesprzyjających warunków, tym bardziej zachowanie matki w stosunku do dziecka może (ale nie musi) być negatywne.

Dochodzenie prawdy


Nie znamy do końca sytuacji jaka towarzyszyła tej rodzinie, rodzicom małej Madzi. Wiemy, że matka i brat Katarzyny byli bardzo nieprzychylnie nastawieni do matki Magdy. Nie chcą z nią mieć nic wspólnego. Należy poznać podłoża takiego zachowania, jakie mają powody by w taki sposób odnosć się do swojej córki, do swojej siostry... Może właśnie tu należy szukać przyczyny, która spotęgowana przez inne okoliczności doprowadziła do tej tragedii.


> Ciąg dalszy artykułu na drugiej stronie >

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (31):

Sortuj komentarze:

Nata
  • Nata
  • 10.02.2012 14:11

Do piachu z nia !

Komentarz został ukrytyrozwiń
matka
  • matka
  • 08.02.2012 15:08

autor tego tekstu miał świętą racje, chociaż pomyślmy co czuła mama Madzi. Wszyscy już na naią wydali wyrok, a nawet nic o tej sprawie nie wiemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Mysłowice
  • Waldemar Mysłowice
  • 05.02.2012 18:53

Co to za knot ten tekst. Ludzie Sosnowiec wam rozum odbiera !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mada
  • mada
  • 05.02.2012 17:58

autor powyzszego tekstu chyba nie wie co pisze. to co zrobila matka w zaden sposob nie da sie wytlumaczyc!!
ci ktorzy staraja sie ja tlumaczyc utracili chyba poczucie czlowieczenstwa!! dziecka nie ma i nikt mu zycia nie wroci,to jest najwazniejsze. a to ze spoleczenstwo wydalo wyrok to chyba normalne,a czego sie tu spodziewac!wszyscy zostali oszukani,wspolczuli rodzicom dziecka,zaangazowali sie w poszukiwania bo przeciez to bylo dziecko,bezbronne uzaleznione od innych osob,liczyla sie kazda minuta. a tu prosze pani katarzyna odegrala tylko role,wspaniale to zagrala. doskonale wiedziala co robi...a kogo tu obwiniac jak nie matke,jesli mozna ja tak nazwac!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mada
  • mada
  • 05.02.2012 17:58

autor powyzszego tekstu chyba nie wie co pisze. to co zrobila matka w zaden sposob nie da sie wytlumaczyc!!
ci ktorzy staraja sie ja tlumaczyc utracili chyba poczucie czlowieczenstwa!! dziecka nie ma i nikt mu zycia nie wroci,to jest najwazniejsze. a to ze spoleczenstwo wydalo wyrok to chyba normalne,a czego sie tu spodziewac!wszyscy zostali oszukani,wspolczuli rodzicom dziecka,zaangazowali sie w poszukiwania bo przeciez to bylo dziecko,bezbronne uzaleznione od innych osob,liczyla sie kazda minuta. a tu prosze pani katarzyna odegrala tylko role,wspaniale to zagrala. doskonale wiedziala co robi...a kogo tu obwiniac jak nie matke,jesli mozna ja tak nazwac!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wera
  • wera
  • 05.02.2012 15:57

za moloda/ ja mam 21 lat mam 2,5 letniego synka i nie wyobrazam sobie zeby mu dac nawet klapsa. najprosciej jest zgonic na wiek lub powiedziec ze to byl wypadek a przeciez podobno matka madzi uciekla z domu tuz po narodzinach dziecka ona powienna sie leczyc najprosciej wyrzyc sie i skrzywdzic dziecko dozywocie to malo niech cierpi tak jak mala cierpiala przez nia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zniesmaczona
  • Zniesmaczona
  • 05.02.2012 14:41

Dziennikarz, a takie głupoty pisze. Może zacznijmy od razu wypuszczać wszystkim skazanych z więzień i tłumaczmy ich zbrodnie sytuacja psychiczną. Każdemu coś musiało nie tak się zaświecić, że popełnił jakąś zbrodnię, ale czy to powód, żeby nagradzać bandytów np. za oddanie dziecka. Ciekawa jestem, czy gdyby żona tego dziennikarza zabiła mu dziecko próbowałby ją tłumaczyć. CHORE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Klaudia
  • Klaudia
  • 05.02.2012 12:54

to jest tragedia jak słucham tej piosenki :http://www.tekstowo.pl/piosenka,arka_noego,ach_wroc_tatusiu.html to sie az płakac che jak sie wczujesz.to jest tragizne gdybym tam w poblizu mieszkała bym tez zaniosa misia i znicza.tylko ejsdno teorytyczne pytanie bo niby to sie stło o 16 tak?to pytanie kto znas kąpie swoje dziecko w południe nie wieczorem jej matka to oszutka az sie serce kraje nie wiem co bym jej zrobila tej matce chyba bym ja wyszrpała za kudły bo kto nie za taka cudowna mała dziewczynke http://www.google.pl/imgres?q=madzia&um=1&hl=pl&sa=N&rlz=1C1CHKS_plPL438PL439&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbnid=MlcKPXzQ-2a-3M:&imgrefurl=http://www.se.pl/multimedia/galeria/78340/150095/m