Facebook Google+ Twitter

„Znamiona Kaina” według Toma Knoxa

Młody prawnik, David Martinez otrzymuje od swojego umierającego dziadka pewną tajemniczą mapę. Mapa prowadzi go do kraju, gdzie ma odkryć tajemnicę, do której nie był w stanie przyznać się jego umierający dziadek.

 / Fot. http://empikmedia.pl/c/znamiona-kaina-bprod58615721.jpgPo pierwszej fantastycznej książce Toma Knoxa, jaką był "Sekret Genezis", postanowiłem sięgnąć po najnowsze, wydane we wrześniu ubiegłego roku, "Znamiona Kaina". Ale czy najnowszy przygodowy thriller jest tak samo dobry, jak debiut pisarza? Przekonajmy się.

Jednym z głównych bohaterów książki jest młody prawnik David Martinez, który zostaje nagle powiadomiony o bardzo złym stanie zdrowia swojego dziadka, mieszkającego w USA. Martinez wsiada zatem do samolotu i wyrusza w podróż z Londynu na spotkanie z nim. Na miejscu okazuje się, że dziadek jest w bardzo złym stanie, a przed samą śmiercią próbuje jeszcze wyjawić wnukowi wielką tajemnicę rodową. Jednak wstyd nie pozwala mu na to, a jedyne na co go stać to wręczenie Davidowi mapy z zaznaczonymi miasteczkami na terenie Kraju Basków. Jak się okazuje mapa to nie jedyny spadek po kochanym dziadku. David Martinez dostaje także dwa miliony dolarów!

Młody prawnik wyrusza do Hiszpanii, a w tym samym czasie druga główna postać książki - londyński dziennikarz kryminalny, Simon Quinn, zostaje poinformowany o tajemniczym morderstwie.
W okrutny, wręcz rytualny sposób została zamordowana starsza kobieta. Z jej mieszkania jednak nic nie ginie pomimo, że była bardzo zamożną staruszką z milionami na koncie. Morderstwa powtarzają się i wszystkie przeprowadzone są podobnie, na starszych, bardzo bogatych ludziach. Przebieg śledztwa pokazuje, że wszystkie ofiary wywodzą się z baskijskich wiosek, a w czasie II wojny światowej przebywały w nazistowskim obozie koncentracyjnym na południu Francji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.