Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27412 miejsce

Znamy ceny przejazdu autostradą A2 - bilet nie będzie tani

Za przejechanie nowego odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka kierowcy aut osobowych muszą zapłacić 20 groszy za kilometr. Prowadzący ciężarówki - 46 groszy. Według kierowców to bardzo drogo.

 / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiOdcinkiem zarządza Autostrada Wielkopolska, która 21 maja 2012 roku wprowadza za przejazd 105-kilometrowym odcinkiem nowe opłaty. Za kilometr drogi kierowcy samochodów osobowych zapłacą 20 groszy. Natomiast stawka dla pojazdów ciężarowych wyniesie 46 groszy za kilometr.

Spółka Jana Kulczyka nie ustala jednak tych stawek, lecz minister transportu, gdyż ten odcinek wykonano w tzw. modelu publiczno-prywatnego partnerstwa. Oficjalne stawki zostaną ogłoszone pod koniec majowego weekendu, jednak już dzisiaj wiadomo, że nie będzie tanio - donosi Polskie Radio.

W opinii specjalistów, kierowcy samochodów dostawczych nie mają podstaw do radości. Dla krajowych przewoźników jest to wysoka kwota i akceptowalna tylko w przypadku przejazdu przez autostradę tranzytem.

To dość ciekawe zjawisko, że w naszym kraju, który chronicznie cierpi na brak autostrad i dobrych, szybkich bezpiecznych dróg wprowadza się tak wysokie opłaty, że zmuszają one do szukania alternatywnych rozwiązań. Innymi słowy i nadal większość kierowców poruszać się będzie po starych, wysłużonych jezdniach. Szkoda, że ministerstwo nie ma w zwyczaju promować autostrad, aby coraz więcej użytkowników dróg poruszało się właśnie po nich, dojeżdżając szybko i komfortowo do celu podróży.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dawno temu pisalem w sprawie podwojnej oplaty za przejazd autostrada.
1.Najpierw płaci sie podatek drogowy za uzytkowanie dróg, który jest wliczony do ceny benzyny i jest sprawiedliwy. kto uzywa drog czesto płaci proporcjonalnie więcej.
2. placi sie po raz drugi podatek drogowy jadąc autostrada. Ta oplata powinna według zasady sprawiedliwosci byc wyplacana wlascicielowi autrostrady przez panstwo z podatku drogowego sciagnietego przy tankowaniu.

Odpowiedzi podobnie jak od Pitery nie dostałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię autostrad...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.