Facebook Google+ Twitter

Znamy finalistów Nagrody Mediów Publicznych "Cogito"

Telewizja Polska S.A. oraz Polskie Radio S.A. ogłosiły listę 25 nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury "Cogito".

 / Fot. screenshot z www.nagrody-mediow-publicznych.plTo już druga edycja tego plebiscytu, ustanowionego w celu popierania polskiej twórczości literackiej oraz w celu promowania czytelnictwa książek. Lista 25 finalistów została wyłoniona spośród nadesłanych kandydatur - książek, które ukazały się pomiędzy 1. stycznia a 31. grudnia 2008 r.

Wśród finalistów tegorocznej edycji Nagrody Mediów Publicznych "Cogito" znaleźli się: Andrzej Bart za "Fabrykę muchołapek" (W.A.B.), Kazimierz Brakoniecki za "Historie bliskoznaczne" (Nowy Świat), Wojciech Chmielewski za "Brzytwę" (Czytelnik), Stefan Chwin za "Dziennik dla dorosłych" (Tytuł), Krzysztof Czyżewski za "Linię powrotu" (Pogranicze), Jacek Dehnel za "Balzakiana" (W.A.B.), Andrzej Dobosz za "Ogrody i śmietniki" (Biblioteka Więzi), Jacek Gutorow za "Inne tempo" (Biuro Literackie), Paweł Huelle za "Opowieści chłodnego morza" (Znak), Inga Iwasiów za "Bambino" (Świat Książki), Ignacy Karpowicz za "Gesty" (Wydawnictwo Literackie).

Jest też Janina Katz za "Pisane po polsku" (Austeria), Bożena Umińska-Keff za "Utwór o matce i ojczyźnie", (Ha!art) Aleksander Kościów za "Przeproś. Przewodnik gracza" (Muza), Jacek Milewski za "Dym się rozwiewa" (Zysk i S-ka), Piotr Mitzner za "Dom pod świadomością" (Tchu Dom Wydawniczy), Monika Mosiewicz za "Cosinus salsa" (Zielona Sowa), Krystyna Myszkiewicz za "Na pstryk i zew" (BWA), Feliks Netz za "Ćwiczenia z wygnania" (Instytut Mikołowski), Tadeusz Olszański za "Kresy kresów. Stanisławów" (Iskry), Jacek Podsiadło za "Życie, a zwłaszcza śmierć Angeliki de Sancé" (Znak), Jarosław Marek Rymkiewicz za "Kinderszenen" (Sic!), Marian Sworzeń za "Melancholię w Faustheim" (Śląsk), Krzysztof Varga za "Gulasz z Turula" (Czarne), Jacek Woźniakowski za "Ze wspomnień szczęściarza" (Znak).

Jury Nagrody Mediów Publicznych, w składzie: Julia Hartwig (przewodnicząca), Jerzy Jarzębski, Adam Pomorski, Iwona Smolka, Piotr Wojciechowski wybierze zwycięzcę, który otrzyma konkursową statuetkę oraz czek na kwotę 200.000 zł.

Laureata II edycji Nagrody Mediów Publicznych "Cogito" poznamy 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.