169946 miejsce

Znamy już dwóch beniaminków I ligi koszykarzy

W środę odbyły się dwa decydujące mecze w II lidze koszykarzy. W Jeleniej Górze i Dąbrowie Górniczej świętują już awans.

W wszystkich trzech grupach II ligi do wyłonienia najlepszych potrzebne były trzecie spotkania. Pierwszą drużyną, która uzyskała awans była Dąbrowa Górnicza, która już we wtorek pokonała akademików z Katowic 60:52. Mecz miał dramatyczny przebieg. Do przerwy pewnie prowadzili zawodnicy z stolicy Silesii, by po trzeciej kwarcie mieć już tylko 9 punktów przewagi i ostatecznie przegrać. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Malcherczyk - 13.

MMKS Dąbrowa Górn. - AZS AWF Katowice 60:52 (11:18, 8:14, 17:15, 24:5)

Wczoraj poznaliśmy zwycięzcę rywalizacji o I ligę w grupie B. I tym razem nie zabrakło emocji. Do przerwy gospodarze z Jeleniej Góry przegrywali już 20:37, by w drugiej połowie zmiażdżyć rywala ze Szczecina 41:19 i ostatecznie wygrać 61:56. Najlepszymi strzelcami w meczu byli: Jakub Czech (J. Góra) - 24 i Maciej Majcherek (Szczecin) - 18.

Sudety Jelenia Góra – AZS Radex Szczecin 61:56 (11:14, 9:23, 18:8, 23:11)

W dzisiejszym meczu o mistrzostwo grupy A zakończył się zwycięstwem zawodników z Łodzi. Goście z Gniewkowa prowadzili na początku spotkania już 10:0, ale gospodarze szybko się pozbierali i wygrali pierwszą kwartę 24:16, a cały mecz 80:73.

ŁKS Petrolinvest Łódź - Bonduelle Gniewkowo 80:73