Facebook Google+ Twitter

Znamy już półfinalistów Stage4YOU na UW

Jury programu Stage4YOU na UW zdecydowało, kto spośród 22 wykonawców prezentujących się na castingach, weźmie udział w kolejnym etapie. Wyłoniona 10 zmierzy się teraz w pięciu półfinałowych odcinkach programu.

 / Fot. Stage4YOUW wyemitowanych trzech odcinkach castingowych zaprezentowało się 22 wykonawców, którzy zostali wybrani spośród ponad 100 zgłoszeń. Castingi trwały trzy dni, od 23 do 25 stycznia. Dzięki nim przekonaliśmy się, komu jury postanowiło dać szansę na walkę o występ na jUWenaliach 2013. Prezentujemy półfinałowe pary, w kolejności pojawiania się w następnych odcinkach:

- Rooster vs Pull The Wire (emisja odcinka 17. lutego)

Pull The Wire to pochodzący z Żyrardowa, energetyczny zespół grający mieszaninę punk rocka i kilku pokrewnych gatunków muzycznych. Poza łączącą ich wspólną pasją, jaką jest muzyka, zajmują się nauką, rodziną, pracą, ale też podróżami i imprezami w gronie znajomych. W swoich utworach starają się przekazywać to, co ich denerwuje i boli w otaczającym świecie. Oprócz zrobienia kariery, najbardziej zależy im na tym, żeby jak to sami określili, „pozostać nienormalnie normalnymi w dzisiejszych czasach”.
Rywalem Pull The Wire będzie pochodzący z Łukowa zespół Rooster. Sami siebie określają jako zespół hard rockowy, jednak w ich twórczości można odnaleźć wpływy także innych typów muzyki. Członkowie Roostera to także najwięksi fani zwierząt spośród wszystkich uczestników programu. Interesują ich tak egzotyczne gatunki jak szynszyla czy zebra, czego wyraz dali także podczas wywiadu dla Stage4YOU. Muzycy z Roostera razem grają od 2009 roku, a ich największym marzeniem jest podpisanie profesjonalnego kontraktu płytowego i koncerty w całym kraju.

- Trabanda vs Marne Szanse (emisja odcinka 24. lutego)

Trabanda to wesołe połączenie popu, elektro-popu, jazzu i funky prosto z Łodzi. Muzycy starają się, aby utwory przez nich prezentowane były wolne od wpływów, chcą tworzyć w pełni autorską i autonomiczną muzykę. Marzą o wielkiej karierze, a na razie zadowoli ich koncert dla publiczności jUWenaliów i zrealizowanie swojego teledysku z ekipą Uniwerek.TV.
Członkowie zespołu Marne Szanse, wbrew swojej nazwie, nie mieli najmniejszych problemów z dostaniem się do odcinka półfinałowego, w który zmierzą się z Trabandą. Nie lubią, gdy ich muzykę określa się jakimś konkretnym mianem, mówią po prostu, że to muzyka „głośna, dynamiczna, hałaśliwa, mocno taneczna, o wysokim stężeniu przesterowanych gitar i minorowych akordów”. Wśród swoich inspiracji wymieniają Franza Ferdinanda, Pendulum czy The Killers. Nie zapominają też o Lady Gadze.

- MorHanA vs Neutral Noise (emisja odcinka 3. marca)

Neutral Noise to zespół, który wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Często określani jako zespół hard rockowy, starają się jednak nie ograniczać do jednego stylu muzycznego. Ich twórczość często porównywana jest do Alice In Chains, Pearl Jam czy Soundgarden. Zespół istnieje już od 2008 roku, ale w obecnym składzie gra od roku. Na co dzień usłyszeć ich można przede wszystkim w Bydgoszczy, jednak chętnie pojawią się też na jUWenaliach. Marzą o tym, żeby na trwałe zapisać się na kartach historii muzyki.
MorHanA to jeden z najostrzej grających zespołów w półfinale Stage4YOU. Ich twórczość można zaklasyfikować jako folk-metal, łączący zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia. Wpływy folkowe w ich muzyce nie ograniczają się do jednego rejonu. U MorHany usłyszeć można zarówno szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i melodyjne pieśni osadzone w klimatach słowiańskich. Na jUWenaliach chcą zagrać, żeby wprowadzić do programu imprezy coś do tej pory niespotykanego i lepiej wypromować swój ulubiony gatunek muzyczny.

- P. Unity vs MILF (emisja odcinka 10. marca)

P.Unity to warszawski zespół, przeplatający w swojej twórczości elementy funky, disco i rapu. Twierdzą, że „to nie założenia kształtują brzmienie – nazwy można dopasować wedle uznania”. Starają się nie wzorować na żadnym konkretnym wykonawcy, jednak nie ukrywają, że bliska jest im np. twórczość Jamiroquai czy D’Angelo. Chcieliby za 30 lat cały czas móc tworzyć funk i utrzymywać się z tego. Wspominają też coś o możliwym koncercie z Georgem Clintonem.
P.Unity w półfinale zmierzą się z grupą MILF (także pochodzącą z Warszawy), której twórczość również zaklasyfikować można jako połączenie funky i disco. Jak twierdzą, inspiracje czerpią z muzyki Bootsy Collins czy Sly and the Family Stone. Mają nadzieję, że gdy zdobędą już sławę, nie będą problemem podróże międzyplanetarne – marzy im się trasa koncertowa na Jowiszu i Neptunie! Póki co jednak, w pełni usatysfakcjonuje ich koncert na jUWenaliach 2013.

- Zuzanna Kłosińska vs Michał Wendeker (emisja odcinka 17. marca)

Michał to pochodzący z Lublina multiinstrumentalista i wokalista, którego twórczość porównywana często jest do Johna Mayera czy Lenny’ego Kravitza. Łączy w sobie elementy bluesa, rocka czy soulu, ale też elektroniki. Michał nie stroni też od komponowania akustycznych ballad. Największym marzeniem, zarówno jego, jak i całego zespołu jest zagrać kiedyś wspólny koncert z Rubikiem i móc nierówno mu przyklaskiwać. Poza tym mają też ochotę roznieść jUWenalia i liczą, że znajdą zrozumienie u widzów Stage4YOU.
Zuzanna to z kolei chyba największe zaskoczenie castingów. Na koniec drugiego dnia weszła na scenę z gitarą i „kupiła” wszystkich obecnych w Proximie. Studiuje Kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej na UW, a wolnych chwilach komponuje, gra i śpiewa. Swoją muzyką określa jako połączenie akustycznej ballady, popu i indie. W tekstach stara się przekazywać to, co aktualnie przeżywa. Jej marzeniem jest skończyć dobre studia muzyczne za granicą i zrobić karierę muzyczną, żeby potem założyć własną wytwórnię i szkołę muzyczną dla dzieci.

Od tego etapu to widzowie decydować będą, kto wygra rywalizację w każdym
z odcinków i kogo w efekcie zobaczymy podczas gali finałowej, która odbędzie się 7 kwietnia. Stage4YOU na UW współorganizowane jest przez Studencką Telewizję Internetową Uniwerek.TV, Akademickie Radio Kampus i Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji o programie na stronach: http://uniwerek.tv/stage4you i www.facebook.com/Stage4YOUnaUW. Zapraszamy również do obejrzenia odcinków castingowych programu i całych występów półfinałowej dziesiątki:

Playlista Stage4YOU

Autor artykułu: Paweł Cybulski
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.