Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21403 miejsce

Znamy już termin II Kongresu Klastrów Polskich w Sejmie RP

Zbliża się II Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP. Cała Polska będzie obserwowała to ważne wydarzenie w Warszawie w dniu 20 maja 2014 roku.

I Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Krzysztof M. Ratschka20 maja 2014 roku odbędzie się II Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP. Organizatorami wydarzenia są Parlamentarny Zespół ds. Polityki Klastrowej oraz Związek Pracodawców Klastry Polskie. Dyrektorem Kongresu jest Bogdan Węgrzynek, Wiceprezes Związku oraz Prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

I Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Krzysztof M. RatschkaCelem II Kongres Klastrów w Sejmie RP jest dyskusja przedstawicieli rządu, parlamentu, organizacji mających kluczowy udział dla wspierania klastrów oraz przedstawicieli zainteresowanych klastrów z całej Polski, na temat wsparcia klastrów w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Kongres będzie podejmował tematy roli klastrów oraz problematyki związanej z możliwościami finansowania inicjatyw i przedsięwzięć klastrów w kontekście Programu Ramowego Horyzont 2020 oraz programów operacyjnych ukierunkowanych na wspieranie innowacji i przedsiębiorczości.

I Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP / Fot. Krzysztof M. RatschkaWydarzenie będzie kolejnym ważnym krokiem w dyskusji o przyszłości klastrów. Wnioski z I Kongresu w Sejmie RP z 3 czerwca 2013 roku posłużyły właściwemu zaprogramowaniu przez decydentów instrumentów wspierających przedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w klastrach. Kongres osiągnął ogromny sukces. Jego Koordynatorem Głównym był również Bogdan Węgrzynek. Zapełniona po brzegi Sala Kolumnowa Sejmu RP była miejscem dialogu najważniejszych osób w kraju, biorących aktywny udział w tworzeniu warunków dla gospodarczego rozwoju kraju, z osobami, które dzięki tym warunkom rozwijają przedsiębiorczość i innowacyjność - członkami klastrów, a więc przedstawicielami biznesu, nauki i samorządu.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.