Facebook Google+ Twitter

Znamy już wstępny plan łódzkich remontów na 2009 rok

Wstępny plan remontów i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na ten rok poznali dziś członkowie Doraźnej Komisji ds. Organizacji Ruchu Drogowego Rady Miejskiej w Łodzi. Ostateczny harmonogram ma być gotowy najwcześniej 19 stycznia.

Według planów Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej sieć rozbudowana zostanie głównie na peryferiach miasta oraz na kilku większych ulicach, m.in. Zgierskiej, Rokicińskiej i Strykowskiej. Duże utrudnienia dla łodzian z pewnością spowoduje modernizacja sieci na ul. Gdańskiej i Kilińskiego (od Dworca Łódź-Fabryczna do ul. Dąbrowskiego). Podczas posiedzenia komisji radni dopytywali m.in. o kary umowne dla wykonawców za opóźnienia w prowadzonych pracach, precyzyjność harmonogramu w zakresie terminów rozpoczynania i kończenia robót oraz o najbardziej newralgiczne dla mieszkańców miejsca, w których prowadzone będą prace.

Na wniosek komisji Zarząd Dróg i Transportu podejmie działanie inwestycyjne w sprawie wybudowania zatoki autobusowej przy ul. Kasprzaka w rejonie ul. Tybury - w istniejącej zatoczce nie mieszczą się długie autobusy.

W uzgodnieniu z członkami komisji na ul. Wyszyńskiego (pomiędzy Waltera Janke a Retkińską), Kościuszki (na odcinku pomiędzy ul. Radwańską i Żwirki) oraz na ul. Pogonowskiego (przed ul. Więckowskiego) pojawi się patrol straży miejskiej, która będzie egzekwowała poszanowanie obowiązujących przepisów dotyczących parkowania.

Wstępny i ostateczny harmonogram remontów ŁSI na bieżący rok zostanie opublikowany na stronie Doraźnej Komisji ds Organizacji Ruchu Drogowego na www.odkorkujmymiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.