Facebook Google+ Twitter

Znamy kadrę siatkarzy na Mistrzostwa Świata

Stephane Antiga ogłosił dzisiaj nazwiska czternastu zawodników, którzy wystąpią na Mistrzostwach Świata w Siatkówce (30 sierpnia-21 września) rozgrywanych w Polsce. Niespodzianek nie ma, w kadrze zabrakło jedynie Bartosza Kurka.

 / Fot. PAP/Stanisław RozpędzikWśród czternastu zawodników znaleźli się:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Paweł Zagumny (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Atakujący: Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów), Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)
Przyjmujący: Rafał Buszek (Asseco Resovia Rzeszów), Michał Kubiak (Halkbank Ankara), Mateusz Mika (LOTOS Trefl Gdańsk), Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów)
Środkowi: Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Marcin Możdżonek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)
Libero: Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Mimo że pod znakiem zapytania stał występ Mariusza Wlazłego, który wczoraj nabawił się niewielkiej kontuzji, to po dokładnych badaniach okazało się, że zawodnik może jednak dalej grać i został dołączony do kadry. Trener do notki wysłanej do PZPS załączył jednak informację, że w razie nawrotu kontuzji Wlazły może być zastąpiony innym zawodnikiem z tak zwanej szerokiej kadry.

Skład reprezentacji Polski nie odbiega zbytnio od tego, jaki Antiga zaprezentował na mecze Ligi Światowej. Zaskakuje jedynie brak Bartosza Kurka, który nie dostał się tym razem do kadry, mimo że w ubiegłych latach był jej kluczowym zawodnikiem. Zamiast niego na pozycji przyjmującego będą grali Rafał Buszek, Mateusz Mika oraz bardziej doświadczeni: Michał Kubiak i Michał Winiarski.

Możliwością dokładnego zgrania się siatkarzy przed mistrzostwami jest trwający Memoriał Huberta Wagnera. Od 21 sierpnia kadra zacznie zgrupowanie w Spale.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.