Facebook Google+ Twitter

Znamy laureatów Konkursu Pomorski Lider Innowacji 2007

W Gdańsku wręczono nagrody zwycięzcom konkursu Pomorski Lider Innowacji 2007. Rywalizacja o laur Pomorskiego Lidera Innowacji jest elementem projektu "Regionalna Strategia Innowacji dla Województwa pomorskiego - uzupełnienie i plan działań (RISP)".

Konkurs ogłoszony przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A zakończył się 16 listopada, a patronatem
objął go marszałek województwa pomorskiego, Jan Kozłowski.

W Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina tego dnia zebrała się śmietanka innowacyjnych przedsiębiorców z Pomorza. Poza galą odbyły się prelekcje ośrodków KSU z województwa pomorskiego. Przedstawiły one swoją ofertę dla MŚP. Dyrektor Regionalnej Instytucji Finansującej, Jacek Zwolak podsumował w przemówieniu dwuletni okres pomocy dla firm. RIF działa przy Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Ostatnim elementem konferencji był wykład specjalistów z ARP, którzy przedstawili prognozy i programy dla przedsiębiorców na lata 2007-2013. Część wykładowa spotkania została sfinansowana ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, która czerpie fundusze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetowych.

W kategorii „Innowacyjna Firma 2007” nagrodzono średnie przedsiębiorstwo. Na laur zasłużyła najbardziej firma BALTEX-METAL S.A., która jest jednym z największych w kraju producentów stalowych materiałów budowlanych. Innowacyjna technologia jaką zastosowali w swoim przedsiębiorstwie, to produkcja płyt warstwowych ściennych i dachowych z rdzeniem styropianowym. Kolejnym atutem firmy mającej siedzibę w Bolszewie jest fakt, że mają oni patent na wzór użytkowy dotyczący produkcji płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym typu Balextherm.

W kategorii „Innowacyjna usługa 2007” wyróżniono dwie firmy. Pierwszą jest IDEGO Marcin Stępniewski, która oferuje system monitoringu, serwery i aplikacje internetowe WatchScript. WatchScript pozwala na szczegółowy i szybki monitoring oraz informuje o istotnych wydarzeniach odpowiedniego użytkownika za pomocą e-mail, SMS lub komunikator internetowy.
Drugim finalistą jest przedsiębiorstwo DATERA S.A. specjalizujące się w usługach doradczych z zakresu zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną. Nagrodzoną usługą jest pakiet usług do danych FreecoNet. Wykorzystuje on technologię syntezy mowy, co pozwala na samodzielne przygotowanie komunikatów głosowych za pomocą klawiatury komputera.

W kategorii „Innowacyjny Produkt 2007” uhonorowano trzy firmy. Wśród mikroprzedsiębiorstw zwyciężyła firma Fellows s.c., która realizuje projekt wdrażania zdalnego odczytu liczników. Unikalny system zdalnego odczytywania liczników gazowych, prądu, energii cieplnej a także monitoringu czy kontroli zużycia łączy funkcję odczytu z analizą i interpretacją danych. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na przyspieszenie pracy, pełną diagnostykę systemu i wykrywanie nieprawidłowości.

Małe przedsiębiorstwo OPENLEARNING jest kolejnym laureatem. Jednym z największych osiągnięć tej firmy jest uruchomienie platformy internetowej zawierającej różne możliwości w dziedzinie planowania i rozwijania swoich kompetencji. Jednym z elementów systemu jest innowacyjna aplikacja wykorzystująca metody behawioralne weryfikująca kandydatów na stanowiska pracy. Trzecim zwycięzcą okazała się firma RADPOL S.A. Specjalizująca się w produkcji wyrobów z polietylenu. Wykorzystują przy tym stworzone przez siebie unikalne mieszanki materiałów, które przystosowane są do obróbki sieciowania radiacyjnego. Materiał wytwarzany na potrzeby firmy posiada unikalne cechy, takie jak fakt, że nie zmienia swojej objętości pod wpływem temperatury i nie pali się, przez co jest doskonałym izolatorem elektrycznym i cieplarnianym.

Firma RADPOL S.A. jest też laureatem głównej nagrody.
Za wysokie osiągnięcia w dziedzinie innowacyjności została ona uhonorowana tytułem „PRIMUS INTER PARES 2007”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

głosowałem :) - nawet udało mi się wygrać kubek :DDD (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.