Facebook Google+ Twitter

Znamy nieoficjalny skład rządu. Bez Schetyny?

W piątkowe południe Donald Tusk wygłosi expose, dwie godziny wcześniej dojdzie do zaprzysiężenia rządu. Według nieoficjalnych informacji, zmiany będą m.in. w MSWiA, MEN i Ministerstwie Infrastruktury.

 / Fot. Fot. PAP/Paweł SupernakJak podaje Polskie Radio, swoje stanowiska mają zachować: Jacek Rostowski (minister finansów), Radosław Sikorski (MSZ), Barbara Kudrycka (minister nauki i szkolnictwa wyższego) i Elżbieta Bieńkowska (minister rozwoju regionalnego).

Nową twarzą w rządzie będzie Jacek Cichocki, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. Ma zastąpić Jerzego Millera w resorcie spraw wewnętrznych i administracji. Na stanowisku ministra edukacji mamy zobaczyć zamiast Katarzyny Hall, Krystynę Szumilas, dotychczasową wiceminister MEN. Sławomir Nowak zostanie ministrem infrastruktury, a nowy resort, Ministerstwo Cyfryzacji, obejmie Michał Boni, dotąd minister bez teki.

Politycy PSL mają pozostać na stanowiskach w ministerstwach: gospodarki (obecnie: Waldemar Pawlak) oraz rolnictwa i rozwoju wsi z Markiem Sawickim. Stanowisko ministra pracy ma objąć Władysław Kosiniak-Kamysz (syn ministra zdrowia i opieki społecznej w rządzie Tadeusza Mazowieckiego).

Według wcześniejszych informacji, Grzegorz Schetyna ma objąć stanowisko szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 16.11.2011 18:58

jeżeli oszczędności rostowski szuka w polityce rodzinnej w ulgach itp gdzie polska jest w zaścianku Wschodu europy to chyba spadł z kosmosu zeby łasić sie na pare groszy dzieci wdów itp jakby miliardy nie leżały gdzie indziej choćby w KRUS czy chorobowych czy pseudorentach itd był juz taki jeden księżycowy finansista balcerowicz co chciał uzdrowić finanse obniżając zasiłek pogrzebowy do 1000zł i tym podobne bzdety pomysły

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko nie Kudrycka, proszę...! Szkolnictwo wyższe nie wytrzyma kolejnych 4 lat z tą panią...

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 16.11.2011 17:35

Schetyna jest za bardzo umoczony aby fikac.Tusk ma na niego haki podonie jak on na Tuska.W tej ferajnie kazdemu chodzi tylko o profity ale wzajem sie szchuja.Do spiec dochodzi tylko w razie wpadki np.afera hazardowa , sprawa mieszkan Karnowskiego czy Misiaka.Dla nich wladza to nie praca dla kraju za dobra pensje,ale bezkarnosc w jego rozkradaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mix
 • mix
 • 16.11.2011 16:35

To jednak Tusk wykończył Schetynę -- czy Schetyna założy partię???

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 16.11.2011 15:52

no cóż zaplecze intelektualne PO ma ogromne pozostałe partie zostały wychudzone SLD skarlało PIS to sam prezes i nic przy nim gdy odszedł ziobro i kurski jaki był tak ze to juz jest smierć głodowo -intelektualna Tusk może se przebierać wybierać dzielić mnożyć takiemu to tylko zyć !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 16.11.2011 14:07

z PIS zostały ochłapy nie widze opozycji teraz cała władza w rękach tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 16.11.2011 14:05

jednak w krajach bloku wschodniego sa pozostałosci stalinizmu oto czytam a może to nieprawda orban na węgrzech chce karać więzieniem osoby bezdomne iście stalinowske metody brawo no to polska jest jednak do przodu

Komentarz został ukrytyrozwiń
pacjentka bez nadzieji
 • pacjentka bez nadzieji
 • 16.11.2011 10:47

Uważam, że ew. minister zdrowia to są żarty w biały dzień. Czy tylko dlatego, że jest synem lekarza? Czyżby nepotyzm? Co taki człowiek bez doswiadczenia może wiedziec o zarządzaniu w służbie zdrowia? Trzeba się szykować powoli na "tamten świat" bo zrobi się w tym kierunku ogromna kolejka? Czy naprawde Platforma mając taki ogromny potencjał ludzki musi zgadzać sie na sugestie PSL za cenę kolalicji? Znowu obowiązują względy polityczne. Myslę, że Pan Arłukowicz byłby bardziej kompetentnym człowiekiem bo na słuzbie zdrowia zna się chyba lepiej niż ten młody człowiek, który miał mało czasu na pracę zawodową. A to jest podstawa!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 15.11.2011 19:57

znowu trzy godziny gledzenia o niczym.Czy ktos pamieta o czym ten bufon mowil w poprzednim expose?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
 • ciekawy
 • 15.11.2011 19:33

@ UFO - masz problemy ze zdrowiem ? Ty masz kontakt z diabłem ? Masz kontakt z Rydzopisami ? Do tego lekarza idzie się bez skierowania. Miłych snów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.