Facebook Google+ Twitter

Znamy nominowanych do tytułu Lidera Nowoczesnych Technologii 2008

Kapituła Instytutu Nowych Technologii w Łodzi nominowała osiem firm do tytułu „Lidera nowoczesnych technologii 2008”. Nominacje są w trzech kategoriach.

Logo konkursu na Lidera Nowoczesnych Technologii / Fot. Instytut Nowoczesnych Technologii- Im więcej firm, które stosują nowoczesne technologie, są innowacyjne i rozwijają się, tym lepsza pomyślność dla mieszkańców miasta - powiedział Marek Michalik wiceprezydent Łodzi podczas uroczystości ogłoszenia nominacji. W konkursie biorą udział firmy aglomeracji łódzkiej, obejmującej Łódź oraz powiaty zgierski, łódzki wschodni, pabianicki i brzeziński. Podstawą kwalifikacji przedsiębiorstwa do danej kategorii są kryteria podane w ustawie z 2 lipca 2004 r. „O swobodzie działalności gospodarczej”.

Konkurs jest organizowany przez stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii (www.newtechlodz.com) oraz m.in. Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny i Urząd Miasta Łodzi. Dlatego nagroda zwana jest też nagrodą gospodarczą prezydenta Łodzi. Ocena firm dokonywana jest na podstawie ankiet. W każdym roku określana jest minimalna liczba punktów kwalifikujących dane przedsiębiorstwo do nominacji. W tym roku odpowiednie warunki spełniły poniższe przedsiębiorstwa.

W kategorii małych przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników ATM Services Sp. z o.o., FPH J. Jakubiak S.A. oraz Zemat Technology Group Sp. z o.o.

W kategorii średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają do 150 osób, „Aflofarm” fabryka Leków Sp. z o.o., LSI Software S.A. oraz Hurtimex S.A.

W kategorii dużych przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 150 osób Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Wifama – Prexer Sp. z o.o. oraz Instytut Włókiennictwa.

Plebiscyt wyłania, wyróżnia i nagradza firmy oraz ich menadżerów stosujących w swojej działalności i zarządzaniu innowacyjne rozwiązania oraz nowe technologie. Ten konkurs to również wielkie emocje, kapituła zbiera się bowiem dopiero godzinę przed uroczystą galą wręczania tytułów. Wtedy odbywa się głosowanie i następuje ogłoszenie listy laureatów. Ci, którzy zwyciężą w swojej kategorii nagradzani są tytułem Lidera Nowych Technologii 2008, statuetką prezydenta miasta Łodzi oraz pakietem promocyjno-medialnym.

W konkursie tym liczy się nie tylko stosowanie innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii, ale także stopień przestrzegania zasad etyki prowadzenia biznesu. Nie bez znaczenia jest również nowoczesność i jakość usług, uzyskane certyfikaty oraz nagrody a także inwestycje w tym tworzenie miejsc pracy. Zwycięzców poznamy niebawem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.