Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27443 miejsce

Znamy ostateczną wersję projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej

17 czerwca o godz. 10 w PKiN w Warszawie odbyła się prezentacja ostatecznej wersji projektu gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i teatru TR Warszawa.

Projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. / Fot. artmuseum.plArchitekt Christian Kerez przedstawił ostateczną wersję projektu budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Muzeum powstanie na placu Defilad - w miejscu, w którym jeszcze do niedawna stały Kupieckie Domy Towarowe. Na mocy decyzji władz Warszawy i Ministra Kultury, w jednej z kondygnacji budynku swoją siedzibę będzie miał również teatr TR Warszawa. Prezentacja projektu odbyła się w obecności prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego

Także dyrektorzy Muzeum i Teatru przedstawili wspólną prezentację, na temat "jednego dnia z życia wspólnego budynku". Rysunki do tego pokazu wykonał Przemysław Truściński "Trust".

Według harmonogramu, budowa gmachu Muzeum i Teatru rozpocznie się latem 2012 roku, tuż po zakończeniu piłkarskich mistrzostw Europy i potrwa dwa lata.

Prezentację multimedialną projektu można obejrzeć TUTAJ

Źródło:
artmuseum.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nareszcie! Ze stadionami poszło znacznie szybciej :) Czy są znaczące różnice w stosunku do pierwowzoru?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.