Znamy pierwszego finalistę PlusLigi

Po dzisiejszym dniu znamy już pierwszego finalistę którym jest PGE Skra Bełchatów, która pokonała zespół Jastrzębskiego Węgla 3:2.

W trzecim dniu rozgrywek półfinałowych PGE Skra Bełchatów pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 (23:25;25:19;21:25;28:26;15:12). W pierwszym secie Skra znów sobie nie radziła, co przypomnieć nam mogło identyczną sytuację z pierwszego meczu. Jednak po pierwszej przerwie technicznej grupa gości zaczęła gonić zespół Jastrzębskiego Węgla. W pierwszej partii im się nie powiodło i mimo zaciętego pościgu punktowego przegrali go 23:25. W kolejnym secie szli równo do momentu przerwy technicznej. Wtedy bełchatowianie odskoczyli na 5 "oczek" i takiej straty gospodarzom już nie udało się odrobić. Set zakończył się stanem punktowym 25:19. W trzeciej odsłonie meczu podopiecznym Jacka Nawrockiego znów podwinęła się noga i nie potrafili powstrzymać przeciwników. Jastrzębianie, pewni siebie, parli po zwycięstwo w kolejnym secie, co im się z resztą udało. wynik: 21:25. Nadszedł set 4. Ostatnia szansa na rozbudzenie gości, jeśli chcieli zakończyć rozgrywki w dzisiejszym dniu i bezstresowo przygotowywać się do finału.

Minusem całego meczu był brak systemu challange, który został skradziony, przez co nie było możliwe sprawdzanie wątpliwych decyzji sędziów. Zawodnicy musieli akceptować postanowienia arbitrów. Jacek Nawrocki jednak postanowił się wdać w dyskusję z jednym z sędziów, przez co dostał żółtą kartkę i dał "darmowy" punkt gospodarzom. Po tej sytuacji jednak bardzo szybko bełchatowianie odrobili straty. Końcówka była bardzo emocjonująca, ponieważ Jastrzębski Węgiel miał trzy piłki meczowe których nie potrafił skończyć. Ten fakt wykorzystali ich przeciwnicy i set zakończył się szczęśliwie dla gości, którzy przedłużyli spotkanie o tie-break. Początek piątej i ostatniej odsłony znów nie był dobry w wykonaniu Bełchatowskiego zespołu. Jednak siatkarze wzięli się w garść i starali się jak najszybciej odrobić straty punktowe. Jastrzębski Węgiel miał ponownie dwie piłki meczowe i po raz kolejny z nich nie skorzystał przegrywając całe spotkanie i tym samym kończąc całą rywalizację.