35538 miejsce

Znamy pierwszych półfinalistów Pucharu Polski

Wczorajsze spotkania wyłoniły pierwszych półfinalistów Pucharu Polski w siatkówce. O trofeum powalczą zespoły PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów - Mistrza i Wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu rozgrywek PlusLigi.

Rzeszowianie pewnie pokonali drużynę AZS Politechniki Warszawskiej i zagrają w półfinale Pucharu Polski. / Fot. Przemek CyrulikW obu spotkaniach na siatkarskich parkietach zwyciężyli faworyci. Drużyna z Bełchatowa 3:1 pokonała zespół Cuprum Lubin, a rzeszowianie w trzech setach odprawili siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej.

Radości ze zwycięstwa nie krył po meczu kapitan bełchatowian, atakujący Mariusz Wlazły, który podkreślał, że mimo trudnego spotkania udało się wygrać mecz: Na pewno mecz był dla nas trudny i to trzeba podkreślić. W każdym secie, poza drugim, popełnialiśmy zbyt wiele błędów, ale przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa. To jest dla nas bardzo cenne i będziemy pracować dalej. Najważniejsze jest to, aby w każdym secie walczyć o zwycięstwo. Nieważne jaki jest wynik, ale ważne jest to, że się walczy. To, czy się wygra, to już jest sprawa drugorzędna.

W drugim meczu 1/4 finału Pucharu Polski drużyna z Rzeszowa pewnie pokonała podopiecznych Bednaruka kolejno 25:17, 26:24, 25:19 i również zameldowała się w półfinale. Przeciwnikiem Asseco Resovii Rzeszów będzie zwycięzca pojedynku Jastrzębski Węgiel - MKS Banimex Będzin, którego poznamy 25 marca.

Turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się 18 i 19 kwietnia, miejsce rozgrywek nie jest jeszcze znane.