Facebook Google+ Twitter

Znamy pierwszych wykonawców Jarocin Festiwalu. Wystąpią: Voo Voo, Lao Che i Big Cyc

Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors i Curly Heads - to pierwsi wykonawcy tegorocznego Jarocin Festiwalu. Impreza odbędzie się między 17 a 19 lipca 2015 r. w zmienionej formule.

 / Fot. Archiwum Polska Press/AIPPoznaliśmy pierwsze szczegóły tegorocznego Jarocina, który po raz pierwszy zostanie zorganizowany przez agencję MJM Prestige. Wcześniej, przez kilka lat festiwalem zarządzała poznańska agencja Go Ahead. MJM ma współpracować samorządem jarocińskim oraz Spichlerzem Polskiego Rocka.

Tegoroczna impreza zostanie przygotowana w nowym miejscu. - Dosłownie będą to tereny po drugiej strony ulicy przy której znajduje się stadion. Miejsce, w którym zostanie zorganizowany festiwal pozwoli nam na lepszą organizację festiwalu. Będziemy mogli sprawniej zorganizować punkty gastronomiczne i ustawić sceny - mówi Jarosław Galewski z MJM.

Jarocińską imprezę poprzedzą Rytmy Młodych, do których eliminacje przeprowadzone zostaną w pięciu miastach w Polsce. Przesłuchania utalentowanych zespołów mają stać się ważnym punktem festiwalu. Jarocińskie Rytmy Młodych zostaną przeprowadzone w trzech etapach. Pierwszy potrwa od 1 do 15 kwietnia. W tym czasie wykonawcy będą mogli nadsyłać nagrania. Zgłoszenia będzie można przesyłać na adres: rm@imprezyprestige.com. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do eliminacji regionalnych.

Drugą częścią przeglądu będą przesłuchania w formie koncertów w pięciu miastach w Polsce – Rudzie Śląskiej, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Goleniowie. Odbędą się one na przełomie kwietnia i maja. Na każde miasto będzie przypadać 12 zespołów. Z każdej eliminacji regionalnych zostanie wyłoniona trójka półfinalistów, którzy wystąpią w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Ośmiu najlepszych z tego etapu zagra później na dużej scenie podczas festiwalu. Organizatorzy przyznają także trzy dzikie karty.

Wiadomo, że koncert z okazji 30-lecia zagra grupa Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w trakcie jego działalności. W związku ze szczególną okazją na scenie pojawią się specjalni goście. Jednym z nich będzie Alim Quasimov, mistrz mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu. Utwór "Gdybym", z ostatniej płyty Voo Voo "Dobry wieczór" powstała właśnie przy udziale Quasimova i jego córki Fargany. Azer nie będzie jedynym gościem. W Jarocinie na scenie z Voo Voo pojawią się także Lech Janerka iDawid Podsiadło. Poza tym, na Jarocinie zagrają: Big Cyc, Tymon & Transistors, Curly Heads i Lao Che.

Pretekstem do występu grupy Big Cyc będzie album "Zadzwońcie po milicję", który został wydany z okazji 30-lecia wprowadzenia stanu wojennego. Na płycie znalazło się 11 utworów należących do niezależnych i nieistniejących już kapel podziemia alternatywnego z przełomu lat 1982-89. To właśnie te nagrania będą jednym z głównych punktów występu zespołu w Jarocinie. Nie zabraknie jednak także największych hitów z innych okresów działalności grupy.

Czytaj także: Irlandzka grupa Kodaline kolejnym wykonawcą na Open'er Festival 2015. Zespół zagra 1 lipca na głównej scenie


Karnety na tegoroczny festiwal trafią do sprzedaży 1 kwietnia. Do końca kwietnia będą kosztować 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł. Sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.