Facebook Google+ Twitter

Znamy projektanta Stadionu Narodowego, ale co dalej?

Wiemy już kto zaprojektuje Stadion Narodowy w Warszawie, nie wiemy natomiast jaka będzie jego lokalizacja. Jedno jest pewne - stadion musi zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 roku, a czasu coraz mniej...

Jak 29 listopada na konferencji prasowej ogłosił minister sportu Mirosław Drzewiecki, Stadion Narodowy w Warszawie zaprojektują firmy JSK Architekci wraz z niemiecką GMPArchitekten.

Niemieckie konsorcjum posiada wiele realizacji za granicą - w Niemczech, czy też w Republice Południowej Afryki i Chinach. W Polsce natomiast zaprojektowało stadion Legii Warszawa.

Stadion Narodowy w Warszawie ma być bardzo ważnym obiektem EURO 2012, bowiem planowana jest na nim inauguracja zawodów. Budowa stadionu - jak mówi minister sportu - ma rozpocząć się na początku 2009 roku. Mirosław Drzewiecki zapewnia także, że prace nad obiektem skończą się jesienią 2011 roku, kiedy to odbędzie się pierwszy mecz.

Nadal nie mamy pewności, gdzie powstanie Stadion Narodowy. Szefowie firmy JSK Architekci mówią, iż najlepszą ich zdaniem lokalizacją byłaby niecka Stadionu Dziesięciolecia, przy której trwają aktualnie badania geologiczne, które mają ostatecznie przesądzić, gdzie zostanie wybudowany nowy obiekt. Jeśli jednak badania wykażą, iż budowa w tym miejscu nie jest możliwa - Stadion Narodowy prawdopodobnie powstanie koło Stadionu X-lecia lub na obrzeżach Warszawy.

Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że Stadion Narodowy w Warszawie w ogóle powstanie, EURO 2012 odbędzie się w Polsce i na Ukrainie, a Polacy będą dumni ze zorganizowania tak ważnej imprezy piłkarskiej.

Zdjęcia projektu Stadionu Narodowego w Warszawie znajdziesz tu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.11.2007 13:55

I tak nie zdąża :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.