Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5756 miejsce

Znamy skład reprezentacji polskich siatkarek na igrzyska

Trener polskich siatkarek Marco Bonitta odkrył wreszcie karty i podał skład kobiecej reprezentacji siatkarek na igrzyska w Pekinie. Czy szykują się jakieś niespodzianki?

Czy "Złotka" powtórzą sukcesy z pamiętnych Mistrzostw Europy? / Fot. http://www.zlotka.pl/user/gallery/view/name_Domi_21/id_287/title_zlotka/Włoch ogłosił skład 12-osobowej kadry siatkarek na igrzyska olimpijskie w Pekinie, które rozpoczną się już 8 sierpnia. W tej chwili siatkarki przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku, gdzie w ostatnich dniach trenowały o dwie zawodniczki więcej. Niestety, szansy wejścia na parkiet w Pekinie nie otrzymały środkowa zespołu z Bielska-Białej – Eleonora Dziękiewicz oraz Anna Woźniakowska, która w sezonie 2008/2009 grała na przyjęciu lub ataku w klubie w Kaliszu.

W poniedziałek Polki odlecą do stolicy Rosji, gdzie będą trenować. Rozegrają również trzy sparingi z rosyjską reprezentacją, która jest mistrzem świata. Polskie zawodniczki wrócą do Warszawy 24 lipca, jednak już następnego dnia udadzą się do Belgradu na mecze sparingowe z Serbią i Rosją. 7 dni przed rozpoczęciem igrzysk reprezentacja polskich siatkarek złoży ślubowanie w stołecznym Centrum Olimpijskim. 2 sierpnia „Złotka” odlecą już do Pekinu.

– Dziewięć zespołów - pięć z naszej oraz cztery z drugiej grupy - uważam za potencjalnych kandydatów do zdobycia medali w turnieju olimpijskim – czytamy wypowiedź w portalu Onet.pl trenera reprezentacji Polski Marco Bonitty. Jego zdaniem do walki o medale nie włączą się tylko Algieria, Kazachstan i Wenezuela. Włoch nie chciał udzielić ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy po igrzyskach w Pekinie pozostanie na stanowisku trenera, czy nie. Powiedział: – Na razie trzeba skupić się na tym, co jest najważniejsze - grze w turnieju olimpijskim. Rozmowy na temat zmiany trenera zostały odłożone na później.

Kadra wybrana. Zdania podzielone. Największą niespodzianką okazało się niepowołanie do reprezentacji znakomitej środkowej Eleonory Dziękiewicz, która nie zagra w barwach biało-czerwonych podczas igrzysk. Wszyscy pamiętamy turniej Grand Prix 2007, gdzie siatkarka z Bielska-Białej została wybrana jako najlepsza blokująca tej imprezy, co dodatkowo zastanawia kibiców. Stawiamy pytanie: czy rzeczywiście Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras są od Leny lepsze? Co więcej, środkowa Maria Liktoras po igrzyskach ma zamiar zakończyć karierę. Czy da z siebie wszystko i jak z piosenki Perfectu "zejdzie z parkietu niepokonana"? Czas pokaże...

W Pekinie Polska zagra w grupie A z Chinami, Japonią, Kubą, USA i Wenezuelą, a w B wystąpią Algieria, Brazylia, Kazachstan, Rosja, Serbia oraz Włochy.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet na igrzyska olimpijskie:
rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa
atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor
środkowe: Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras
przyjmujące: Anna Barańska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Rosner, Anna Podolec
libero: Mariola Zenik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widzę, że przygoda z serwisami zaowocowała... już pierwsze teksty na wiadomościach24 :D Oby tak dalej!! Gratuluję również tobie i dziewczynom, że wasz tekst przedrukowano z "Rewalacji" do "Angorki". pozdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.