Facebook Google+ Twitter

Znamy zwycięzcę 73. Tour de Pologne! 18.07.2016 [RELACJA,ZDJĘCIA]

Tim Wellens z grupy Lotto Soudal wygrał klasyfikację generalną 73. Tour de Pologne. Polacy nie błysnęli w tegorocznym wyścigu.

Komentarz po wyścigu: Pogoda wypatrzyła wyniki tegorocznego Tour de Pologne. Tak samo jak w skokach narciarskich wiatr Zwycięzca klasyfikacji generalnej 73. Tour de Pologne, Tim Wellens na Rynku Głównym w Krakowie. / Fot. Paweł Kiliańskimoże ustawić wyniki rywalizacji, tak w tym roku deszcz miał wpływ na tabele. Wielu zawodników zaliczyło bolesne upadki podczas etapu do Zakopanego m.in Michał Kwiatkowski, który podczas dzisiejszego etapu miał opatrunek na kolanie - pamiątkę po tamtym wydarzeniu. To właśnie nie w Krakowie, a w Zakopanem został wyłoniony zwycięzca całego turu. Tim Wellens miał dużo szczęścia - to nie ulega wątpliwości, ale też trzeba przyznać, że okazał się najmocniejszy, deklasując rywali, zasłużył na zwycięstwo w 73. Tour de Pologne.

Zawiodła postawa Polaków w narodowym turze. Najwyżej w "generalce" został sklasyfikowany na 19. miejscu Paweł Cieślik (Verva Activejet Team). Jak na 97 zawodników, którzy dotarli do mety w Krakowie, z pewnością ten wynik nie może być powodem do dumy. Oczywiście, zapamiętamy trzecie miejsce popularnego "Kwiatka" na mecie w Rzeszowie, dzięki czemu wskoczył na pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej. Co by było, gdyby nie przydarzył mu się ten pechowy wypadek na Michał Kwiatkowski, podczas startu w Krakowie z opatrunkiem na kolanie. / Fot. Paweł Kiliańskipiątym etapie? Co by było, gdyby odbył się etap w Bukowinie? Możemy tak gdybać i gdybać, ale fakty są takie, że nie udało się żadnemu Polakowi wygrać etapu, a najwyższe miejsce w generalce naszego zawodnika ociera się o początek drugiej dziesiątki.

Z czego jeszcze zapamiętamy tegoroczny Tour de Pologne? Arcytrudnej pogody, która uprzykrzyła życie nie tylko kolarzom, ale również kibicom i obsłudze, odwołanym etapie oraz... paraliżu komunikacyjnym w dużych miastach. Czytając to podsumowanie, można dojść do wniosku, że jego autor jest, delikatnie mówiąc, niezbyt pozytywnie nastawiony do świata. Ależ nie! Ileż na trasie było zadowolonych twarzy, pozytywnie nastawionych ludzi w miastach, miasteczkach i wsiach, którzy na codzień nie interesują się kolarstwem, a wychodzili z domów, odstawiali na chwile swoje obowiązki, żeby zobaczyć przejeżdżających akurat pod ich domami peleton. To jest piękno Tour de Pologne. Na chwile miliony Polaków stają się fanami kolarstwa, kibicując i wspierając zawodników. Czasem na dziesięć minut, czasem na tydzień, a czasem zostają zarażeni na całe życie. Do zobaczenia już za rok, podczas 74. Tour de Pologne.
Akutalizacja 18:36

Dzisiejszy wyścig wygrywa Alex Dowsett z grupy Movistar. Jako jedyny wykręcił czas poniżej 29 minut.

Aktualizacja 18:34

Tim Wellens jako ostatnio zawodnik przekroczył metę w Krakowie. Jego miejsce na dzisiejszym etapie jest mało ważne. Najważniejsze jest to, że zwyciężył w klasyfikacji generalnej 73. Tour de Pologne.


Aktualizacja 18:01

Na trasę wyścigu wyjechał lider klasyfikacji generalnej, Tim Wellens z grupy Lotto Soudal.

Aktualizacja 17:49 / Fot. Pawel Kilianski

Na metę zlokalizowaną obok Kościoła Mariackiego wjechał Michał Kwiatkowski. Czas Polaka - 31 minut 20 sekund.

Aktualizacja 17:42

Już 80 kolarzy zostało wystartowanych w trasę siódmego etapu. Jak dotąd najlepszy czas wykręcił Alex Dowsett z grupy Movistar.

Aktualizacja 17:18

Na trasę wyjechał Michał Kwiatkowski. Wszyscy kibice zgromadzeni na krakowskim rynku bardzo liczą na dobry występ popularnego "Kwiatka".

Aktualizacja 16:12

Pierwszy kolarz wyruszył w 25 kilometrową pętlę wokół  / Fot. Pawel KilianskiKrakowa. W stolicy Małopolski jest pochmurno, jednak deszcz jak dotąd nie pada. Miejmy nadzieję, że pogoda nie zdominuje wyścigu tak jak to miało miejsce w ostatnich dniach.

Aktualizacja 14:02 Marcin Białobłocki, ubiegłoroczny zwycięzca etapu w Krakowie, wycofał się z wyścigu. Powodem była kraksa, w której uczestniczył podczas 5. etapu.

Aktualizacja 13:11 Start wyścigu przesunięto z godziny 15:00, na 16:12. powodem tej decyzji jest wycofanie się wielu kolarzy z wyścigu.

Eksperci są przekonani - tylko kataklizm mógłby zabrać zwycięstwo Belgowi, Timowi Wellensowi z Lotto Soundal, który ma Tour de Pologne na Rynku Głównym w Krakowie / Fot. Paweł Kiliańskiponad cztery minuty przewagi nad drugim Davidem Formolo, a nad trzecim Tiesjem Benootem 4 min. 50 sek. Etap składa się z 25 kilometrów, który kolarze pokonają w okolicach 35 minut. Różnicę między zawodnikami będą wynosiły sekundy, dlatego tylko niespodziewana sytuacja (wypadek, kontuzja) mogłaby zabrać zwycięstwo Wellensowi.

Po wczorajszym, odwołanym szóstym etapie w Bukowinie Tatrzańskiej, kolarze i kibice mają głód emocji. Rok temu z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Białobłocki z Reprezentacji Polski, który wygrał etap w Krakowie. W tym roku liczymy na miłą niespodziankę z udziałem polskich kolarzy.

Dla mieszkańców miasta przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli uniknąć zamkniętych ulic oraz korków, a kibicom chcącym kibicować kolarzom, najlepsze miejsca do tego, a także godziny przejazdu.

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/tour_de_pologne_zapowiedz_etapu_w_krakowie_18072016_mapy_350817.html

Relacja Na Żywo z Rynku Głównego w Krakowie na Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.