Facebook Google+ Twitter

Znane jest DNA zabójcy 11-letniej Magdy!

W łódzkim laboratorium kryminalistycznym udało się wyizolować DNA domniemanego zabójcy 11-letniej Magdy - donosi Gazeta.pl. Dziewczynka zaginęła 3 lipca. W ostatni czwartek, po trzech tygodniach od zaginięcia dziewczynki ciało zostało znalezione przez przypadkowego mężczyznę w okolicach Rakowa.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Gazeta Krakowska- Nie możemy o tym oficjalnie informować, bo to nie nasze śledztwo - powiedział portalowi jeden z pracowników łódzkiego laboratorium. To właśnie w tym laboratorium na zlecenie kieleckiej prokuratury próbowano ustalić tożsamość małej Magdy. Kiedy to się udało badania nie zostały zakończone. Usiłowano znaleźć kod genetyczny innej osoby. - I udało się, choć o szczegółach nic nie powiem. Prawdopodobnie ofiara broniła się, to wszystko, co mogę ujawnić - mówi Gazecie.pl pracownik laboratorium.

DNA Magdy i jej domniemanego zabójcy udało się ustalić dzięki nowoczesnym technologiom jakie są dostępne w łódzkim biologicznym laboratorium KWP. Próbki kodu genetycznego nie będą wyizolowywane przez policjantów specjalistów. Zrobi to maszyna, która może błyskawicznie wyizolować 10 cech genetycznych z profilu DNA i określić płeć osoby zamordowanej lub podejrzanej.

11-letnia Magda zaginęła 3 lipca. W ostatni czwartek, po trzech tygodniach od zaginięcia dziewczynki ciało zostało znalezione przez przypadkowego mężczyznę w okolicach Rakowa. Ciało było nagie co może wskazywać na tło seksualne zbrodni. Z wstępnych ustaleń wynika, że ciało leżało około 7-8 dni w ziemi. Dziewczynka prawdopodobnie zmarła niewiele wcześniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

update
@chyba

Komentarz został ukrytyrozwiń

update
@chyba

Komentarz został ukrytyrozwiń

@macieklew - a czy posiadając dowody osobiste, czujesz się jak w państwie policyjnym? (pomijam obecne rządy PiSu)
Co było by złego w tym iż Twoje i moje DNA było by gdzieś w bazie danych na użytek odpowiednich służb? hyba że masz coś do ukrycia - to rozumiem,

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie
gdyby była baza danych DNA + odcisków palców WSZYSTKICH obywateli już mielibyśmy sprawcę a tak......

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus dla Goski za szybkość.

Wstrząsająca sprawa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.