Facebook Google+ Twitter

Znani i lubiani zaśpiewają utwory Wysockiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-07-12 12:40

20 lipca o godz 18.00 w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, odbędzie się spotkanie miłośników twórczości Włodzimierza Wysockiego. Na scenie z projektem "Ziemia Wysockiego" wystąpią międzynarodowi artyści.

 / Fot. mat. organizatora Historia kultury światowej liczy wiele przypadków kiedy wybitny, charyzmatyczny artysta łączy i zbliża wokół siebie innych przedstawicieli sztuki, poezji, muzyki i literatury.
Wszystko po to, aby nie dać przerwać się procesom twórczym, kontynuować, chronić i rozwijać dziedzictwo wielkiego artysty. Teraz, kiedy swobodniej ludzie poruszają się po świecie, pozwala to lepiej poznawać siebie nawzajem, sprawia, że bez względu na różnicę zdań w polityce światowej, sami ludzie potrafią zbliżać się do siebie poprzez kulturę.

Taką osobowością bez wątpienia był Włodzimierz Wysocki. Dzisiaj śpiewając jego pieśni o wartościach ponadczasowych, o przyjaźni, miłości, uczciwości, odwadze i sprawiedliwości, odnosisz wrażenie, że przychodzi do ciebie z pomocą i wsparciem duchowym w czasach zawrotnych prędkości zmian cywilizacyjnych, naukowych, politycznych i społecznych, człowiek nie nadąża już wyciągać wniosków i podejmować właściwych decyzji, pieśni Wysockiego sprawiają wrażenie szczerej i serdecznej rozmowy jego z nami i nas samych ze sobą. / Fot. By Processed by Andrei Sdobnikov (Personal collection) [Public domain], via Wikimedia Commons

Pieśni Wysockiego są tłumaczone na wiele języków świata, artyści i aktorzy różnych narodowości sięgają po repertuar Wysockiego, dlatego też ten projekt „Ziemia Wysockiego” powstał z przyjaźni i współpracy twórczej artystów pięciu krajów śpiewających pieśni Wysockiego w swoich ojczystych językach. Projekt ma na celu zbliżenie i lepsze zrozumienie siebie nawzajem, ma przypomnieć nam wszystkim, że żyjemy wszyscy na jednej ziemi, cenimy te same wartości duchowe i potrzebujemy też tego samego – przyjaźni, ciepła i pokoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też tak sądzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To na pewno będzie wyjątkowe wydarzenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.