Facebook Google+ Twitter

Znani, lubiani... szczupli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-29 14:39

Znani i lubiani powinni być szczupli - uważa zespół brytyjskich naukowców zajmujących się nadwagą. Celebryci promują bowiem niewłaściwy tryb życia, co szkodzi wszystkim fanom.

Czy nam się to podoba czy nie gwiazdy ekranu mają na nas wpływ i to niekoniecznie w postaci wyznawanych poglądów. Naukowcy dowiedli, że podążanie za trendami wyznaczanymi przez takie ikony popkultury jak Paris Hilton, Britney Spears czy Keira Knightley może mieć opłakane skutki dla ich oddanych fanów.

Już sam wygląd zewnętrzny jest pewną informacją. Pokazywana w telewizji otyłość wiąże się więc z akceptacją niezdrowego stylu życia - twierdzą brytyjscy naukowcy z charytatywnego centrum zdrowia Nuffield, którzy przeprowadzili badania opinii wśród ponad dwóch tysięcy osób. Wyniki testów wskazują też, że wiele otyłych osób nie uznaje swojej nadwagi za problem zdrowotny.

Sceptycy twierdzą jednak, że zbyt intensywne promowanie szczupłej sylwetki prowadzi u wielu ludzi do zaniżonej samooceny, a nawet anoreksji. Niezależni eksperci zwracają uwagę, że problemy zdrowotne wynikające z otyłości takie jak cukrzyca czy choroby serca są coraz
powszechniejszym zjawiskiem zarówno na Zachodzie jak i w krajach rozwijających się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.