Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30165 miejsce

Znani Ludzie w Twojej Rudzie

14 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej odbyło się spotkanie z cyklu "Znani Ludzie w Twojej Rudzie". Gościem był prof. Jerzy Buzek, gospodarzem prezydent Andrzej Stania, a całość prowadziła dziennikarka Grażyna Herich

Jerzy Buzek i rudzianie / Fot. Anna Zagalska14 kwietnia Urząd Miasta Ruda Śląska rozpoczął nowy cykl spotkań "Znani Ludzie w Twojej Rudzie". Pierwszym gościem był były premier RP, eurodeputowany, profesor Jerzy Buzek. Spotkanie prowadziła dziennikarka telewizyjna Grażyna Herich, która jest również pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia. Omawiano między innymi kwestie energii odnawialnej, kryzysu światowego oraz roli Polski w Unii Europejskiej.

Licznie zgromadzona w sali Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej publiczność wyraziła zadowolenie z tego rodzaju spotkania. Rudzianie mieli możliwość przedstawienia profesorowi swojego zdania na poruszane tematy, zrozumieć wiele kwestii, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

"Znani Ludzie w Twojej Rudzie" to cykl spotkań, które będą gościć w mieście co miesiąc. To pomysł godny naśladowania, gdyż przełamuje pewne bariery między znanymi ludźmi a zwykłymi mieszkańcami naszego kraju, pomaga zarówno jednej, jak i drugiej stronie wiele się o sobie nawzajem dowiedzieć. Taka forma przybliżenia ludziom znanych osób i ich poglądów zapewne korzystnie wpłynie na jeszcze większy rozwój tak ważnej kwestii, jaką jest świadomość społeczna narodu. Kolejne spotkanie planowane jest z udziałem wojewody śląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A moim zdaniem nie jest to kampania prof. Jerzego Buzka do europarlamentu tylko krótki reportaż ze spotkania jakie odbyło się w Rudzie Śląskiej. Jak Ania napisała z cyklu "Znani ludzie w Twoje Rudzie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prof. Jerzy Buzek jest politykiem z "pierwszej linii" . Krótka notatka pokazuje go jako" znanego ( w domyśle wielkiego) człowieka" , który "walczy z barierami" aby zbliżyć się do "zwykłych" ludzi by rozwinąć świadomość społeczną narodu . Bardzo zgrabna notatka całkowicie oderwana od rzeczywistości jakby nie z tego świata , w którym pan europoseł Jerzy Buzek odcina się od ludzi którzy zginęli za zwykłych ludzi należących do tego narodu . Pan prof. Jerzy Buzek były premier niezależnego państwa poslkiego nie uznał za stosowne umieszczenie w świadomości narodu pamięci o ludziach którzy zostali zamordowani by ten naród nie miał swojej świadomości , by nigdy nie wyrwał się z niewoli. To wszystko jest zbyt brutalne i jest zamykaniem się w przeszłości a świadomość społeczne to miejsce dla miłych , dostojnych i całkowicie oderwanych od rzeczywistości wizji świetlanej przyszłości . Artykuł sprawia wrażenie jakby wogóle nie miał żadnego związku z kampanią wyborczą do europarlamentu a pan prof.Jerzy Buzek nie zamierzał wogóle reprezentować narodu polskiego (z którym w żadnym calu się nie utożsamia ) w europarlamencie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.