Facebook Google+ Twitter

Znani mówią o "Polsce"

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-10-16 20:17

Znane postacie, nie tylko ze świata mediów, oceniają pierwszy numer nowego dziennika "Polska".

 / Fot. Bruno Fidrych/PolskapresseJanina Paradowska, dziennikarka "Polityki" i radia TOK FM
Najbardziej interesujący jest pomysł odsunięcia informacji politycznych na dalsze strony. Ciekawe, jak zostanie przyjęty przez czytelników? Podoba mi się dodatek wyborczy - przejrzysty i dobrze zredagowany, zawiera dużo ciekawych informacji. We wczorajszym wydaniu zainteresowała mnie wiadomość o wykupie mieszkań za grosze.

Kamil Durczok, szef "Faktów TVN"
Przede wszystkim cieszę się, że ukazało się coś nowego na rynku. Podoba mi się pierwsza strona, a szczególnie to, że nie zaczęliście od polityki i nie było kolejnego wbicia się w sam środek kampanii wyborczej. Dobrze, że codziennie jest inny dodatek, ich zapowiedzi są interesujące.

Jan Pospieszalski, publicysta
Podoba mi się, że próbujecie być "bliżej ludzi". Parę ciekawych informacji na przykład o oświadczeniu młodzieżówki SLD dotyczącym zmian nazw ulic. "Polska" jest przejrzysta, ma dobre zdjęcia i nieźle zrobiony dodatek wyborczy.

Lena Kolarska-Bobińska, socjolog
Podoba mi się różnorodność tematów, zwraca uwagę brak polityki na pierwszych stronach. Może się podobać czytelnikowi, który ma dosyć tego tematu, a jest nim bombardowany w innych mediach. To może być gazeta dla osób interesujących się światem, który nie ogranicza się tylko do tego, co powiedział polityk. Na pewno spodoba się fanom sportu. Współpraca z angielską gazetą to szansa na wyjście z zaścianka polskiej
prasy i na przedstawienie zagranicy poprzez sprawy codzienne.

Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny
Dziennikarsko - super, merytorycznie - świetnie. Trzymam kciuki i życzę "Polsce" wszystkiego najlepszego.

Lech Janerka, muzyk
Jest nieźle. Jestem specyficznym czytelnikiem, więc najpierw przeczytałem wywiad z Francisem Fukuyamą w "Opiniach", potem zauważyłem, że w "Kulturze" jest artykuł o Umberto Eco. Dobrze, że macie nazwiska z najwyższej półki. Lubię takie dydaktyczne rzeczy. Znalazłem też to, co mnie obecnie interesuje - artykuł o wykupie mieszkań spółdzielczych. Jeśli "Polska" będzie współpracować z "The Times" i będą w niej aktualne teksty z brytyjskiego dziennika, to tylko pogratulować. Będę was czytał.

Hanna Gucwińska, była wicedyrektor wrocławskiego zoo i autorka programu "Z kamerą wśród zwierząt"
Gazeta zmieniła charakter, ale pozostaje blisko regionu. Jest bardziej prestiżowa, ogólnopolska. Zwróciłam uwagę na interesujące zdjęcia.

Dorota Gawryluk, szefowa TV Biznes
Podoba mi się tytuł. Pokazuje kierunek gazety. Koncentruje się na problemach Polaków, rzeczach bliskich ludziom, skupia się nie na sprawach czysto politycznych, ale interesujących całość społeczeństwa. Jest to próba szukania trzeciej drogi - na pierwszych stronach zupełnie coś innego niż w innych dziennikach. Szukanie swojego odbiorcy jest bardzo sensowne, na nową gazetę jest miejsce. Bardzo dobry pomysł z Andrzejem Mleczko. Podobają mi się też dodatki - coś dla kobiet, mężczyzn, to dodaje gazecie lekkości. "Męska rzecz" - trochę poradnik, sprawdzony pomysł, ciekawe, ładne, kolorowe zdjęcia.

Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA
"Polska" spodobała mi się od pierwszej strony, na której dominuje zieleń piłkarskiej murawy. To będzie moja gazeta. Ma bardzo wiele wiadomości z regionu i dużo sportu. Przeczytałem wywiad Bońka z Platinim, relacje z meczów Śląska Wrocław i przejrzałem tabelki niższych lig - świetnie, że zostały. Odróżniacie się tym od wszystkich innych gazet, że nie epatujecie polityką, której, jak wiele innych osób, mam dosyć. Jak ktoś nie może bez niej żyć, to sięgnie po dobry dodatek wyborczy - świetne rozwiązanie. "Męska rzecz" też mnie zainteresowała. Będę "Polskę" kupował.

o. Wacław Oszajca, jezuita, teolog

Podoba mi się "Polska". Macie klarowną szatę graficzną, ciekawą tematykę, wyważoną treść. W pierwszym numerze świetny pomysł na tekst "Gesty kampanii". Sporo też o papieżu, co mnie, z wiadomych względów, cieszy. Życzę powodzenia.

Ireneusz Dudek, bluesman
Jeżeli gazeta nie zarzuca tematyki regionalnej, a tylko otwiera się na informacje krajowe, to jest to dobry kierunek. Otrzymuję bowiem dwa w jednym.

Gerard Cieślik, legenda polskiej piłki nożnej
"Polska" bardzo mi się podoba. Świetna jest przede wszystkim sekwencja sportowa. Są w niej zarówno wiadomości z lig lokalnych, jak i bardzo fajne relacje z meczu z Kazachstanem. To gazeta, którą
będę kupował.

Andrzej Sadowski, Centrum im. Adama Smitha
Gazeta łączy lekkość prasy codziennej i głębsze treści do przemyślenia. Artykuły zagranicznych ekspertów to skuteczny sposób na odróżnienie się od innych wychodzących dzienników. Każdy czytelnik znajduje tu coś dla siebie: szybką i rzetelną informację, pogłębioną analizę bieżących wydarzeń i świetne, obiektywne komentarze polityczne. Wierzę, że docenią to czytelnicy, którzy sięgnęli po pierwszy numer "Polski".

Żródło: "Polska"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

dziennikarz dziś rano w tvn24: "Dziennik "Polska", brzmi to komicznie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

też dorzucę głos krytyczny - nie miałem w rękach jeszcze tej gazety, ale za sam fakt zwiększania produkcji makulatury należy się minus

Komentarz został ukrytyrozwiń

apropo szaty graficznej to mi Dziennik strasznie przypomina...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie. Usunąć te teksty :/
Chyba, że mamy obiecaną podobną ilość tekstów o NAS w "Polsce"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzy z plusem
-
Gazeta nieporęczna
nieciekawie skrojona
rewolucyjny układ kolumn
Chaos działowy (mimo wszystko)
Za mało tekstów z regionu (sic!) DZ miał więcej
Sporo słabych dziennikarsko tekstów
Zero gorących newsów własnych
+
Ciekawa i wygodna czcionka
Dobry dodatek kolorowy
Dobry Sport

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2007 22:12

W krytycznych wypowiedziach o "Polska The Times etc." i ja służę: szata graficzna jest nietrafiona - przywodzi na myśl ni mniej, ni więcej, tylko bezpłatne gazetki w stylu Metra czy Metropolu. Papier nadaje się... bynajmniej nie do czytania. Szaro, buro i ponuro. Gazeta złamana bez sensu, kompletny chaos, szczególnie w dziale Fakty24. Zdjęcia bez podpisów. Tematy odgrzewane po Wyborczej, Pulsie Biznesu, Rzepie i ŻW (tyle na razie mi się udało znaleźć). Lokalna wkładka warszawska to kompletna porażka - treść przemielona po wyżej wymienionych gazetach. Dziś był 1 (słownie: jeden) własny materiał.

Z dobrych stron? Dzisiejsza rozkładówka o bombach atomowych.
Bardziej krytyczni eksperci są tu: http://press.pl/newsy/pokaz.php?id=12471

Zgadzam się z Tymkiem. Miało nie być PR. Z drugiej strony trzeba zrozumieć. W końcu to jedna firma...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gazeta na początku irytuje swą innością. Nie powiela utartych schematów i człowiek się gubi. Ma poczucie, że gazeta jest chaotyczna, bez wyrazu lub ma mało treści. Ale to kwestia wyczucia jej charakteru. Gdy się już zrozumie jej formułę, charakter, to zaczynie się też człowiek orientować i ją lubić. Pierwszy numer był dla mnie nie do przełknięcia. Drugi spodobał mi się bardzo, bo już wiedziałem, czego się spodziewać. Niemniej nie podoba mi się brak zajawek/lidów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eej, bez przesady... Podobno W24 nie umieszcza tekstów PR'owskich?! Zasady się zmieniły?!

Mocno wazeliniarski i PR'owy tekst, same pozytywy. Można by pomyśleć, że "Polska" jest w czołówce Polskich gazet... Rzetelność tekstu równa zeru, choćby dla pozorów można by było dać jeden głos krytyczny...

Co mówią specjaliści?

Ci mają "trochę" inne zdanie:
http://www.wirtualnemedia.pl/article/266284_Dziennik_Polska_slaby_ma o_oryginalny.htm

Po prostu bez przesady, a do tego tekst na czołówkę, ehh... Rozumiem, że zachwycacie się swoim dzieckiem jak wszyscy rodzice, ale proponuję trochę dystansu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w Gdańsku też samej gazety "Polska" nie ma, jest Dziennik Bałtycki ze zmienioną szatą graficzną i dopiskiem Polska

Komentarz został ukrytyrozwiń

a na śląsku nowego dziennika nie ma...jest stary dobrze znany Dziennik Zachodni. Poza osobami zainteresowanymi mediami nikt zmiany nie zauważa...a w kioskach i tak prosi się o DZ, bo inaczej słyszy się "nie mam czegoś takiego"...

No i teksty bez lidów...dla mnie to niespodzianka in minus...dziwnie jakoś tak...

Ale szata graficzna dużo lepsza niż "starego" Dziennika Zachodniego.

Sportu dużo ale szkoda, że nie jako osobna wkładka - szczególnie w poniedziałek, gdzie jest go najwięcej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.