Facebook Google+ Twitter

Znani, piękni i bajecznie bogaci na modowym pokazie za oceanem

Gdzie może być zorganizowany pokaz mody z udziałem największych celebrytów? Oczywiście w Nowym Jorku. Dziś trwał kolejny dzień zdjęciowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Dziękuję Panie Arturze, bez emocji, jakie mną trzęsą ;)) , ujął Pan sprawę dużo lepiej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Pojawia się często w tekstach opisujących pracę Polaków poza granicami naszego kraju./

Ale nie jako zawodowy morderca..? ;)


Pewnie że tak. Neologizmy są konieczne. Kwestia panowania nad ilością i jakością.
Przecież podstawowa funkcja języka - to komunikacja. Kryterium precyzji nie jest więc takim złym kryterium.
Mówimy, że ktoś dysponuje "dużym zasobem słów" albo "bogatym słownictwem". Nie po to jednak, aby wpadać w słowotok, tylko po to, aby użyć możliwie najbardziej adekwatnego słowa w danym kontekście.
Jeśli neologizm ma zapobiec wyjaśnianiu "naokoło", to chyba właśnie o to chodzi..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obniżam? Skoro Pani tak uważa... Jestem realistką przede wszystkim. Język zmienia się, przekształca, trzeba wymyślać nazwy dla np. nowych technologii. On cały czas ewoluuje. Ile określeń z facebooka przyjęłam i zaakceptowałam? Kilka na pewno. A Pani nie? To wszystko dzieje się trochę poza nami.
Stawia im Pani opór? Ok. Ale to nie zmienia faktu, że one są. Pisząc: kto bez winy…miałam na myśli takie sytuacje, kiedy na potrzeby tekstu sami tworzymy neologizmy, parafrazujemy różne znane powiedzenia… z lepszym, gorszym efektem.
I ostatnia uwaga. Porównanie określenia modowy do zajeb..ty to jednak nieporozumienie. To ustawienie funkcjonującego w świecie mody określenia obok typowego wulgaryzmu.

Panie Arturze, określenie sprzątacz już od dawna funkcjonuje, Pojawia się często w tekstach opisujących pracę Polaków poza granicami naszego kraju.

Wyraziłam swoją opinię, przyjęłam do wiadomości Państwa… Miłego weekendu życzę. Też paskudne określenie, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dyskusja o (nie)przekraczaniu granic, nieprawdaż ? ;)

Moim zdaniem konserwatyzm językowy powinien silnie się opierać zmianom. Co nie znaczy, że nie powinien ulec czasami. Kiedy? Weźmy na przykład kryterium precyzji wypowiedzi. Jeśli neologizm ją zwiększa, to czemu nie ..?

Komentarz został ukrytyrozwiń

TO że funkcjonuje wcale nie usprawiedliwia. "Zajebiste" też funkcjonuje. "Kanclerka" też.... więźnik. też, ale to jest język dzieci z przedszkola.
Przykre , że Pani, akurat Pani obniża poprzeczkę.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Postuluję używanie następujących neologizmów: sprzątacz, pracz i gospoś ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, ale to określenie już funkcjonuje. Neologizmy: były, są i będą. Pamiętam z jakim zgorszeniem przyjmowano jeszcze kilka lat temu żeńskie końcówki: psycholożka, socjolożka, polityczka itp. Są pewnie do tej pory osoby, które tych rzeczowników nie akceptują. Ja mam problem ze słowem: ministro. Prawda jest taka, że dopiero za jakiś czas będziemy mieli pewność, które słowa, zwroty zostały zaakceptowane.

Dlaczego nie razi mnie słowo: modowy? Moja bardzo młoda koleżanka ( znamy się z pewnej organizacji kobiecej) bardzo często używa tego określenia a jest ... modelką. Jej rówiesniczki też tak mówią, pewnie z tego powodu słowo to mnie nie razi. Pokaz modowy, pokaz mody to zwroty, które funkcjonują w mojej głowie na tych samych prawach.

Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się bardzo znany werset: " Kto bez winy..." I obyśmy tylko takie problemy mieli na tym portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno się dziwić, że wielu nauczycieli tu piszących (nie tylko polonistów) zrezygnowało z publikowania tutaj i polecania swoim uczniom W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

we Francji takie świadome działanie na szkodę języka jest karalne.
Bardzo żałuję, że nie ma żadnego regresu w Polsce wobec takiego szkodliwej pisaniny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w rzeczy samej, moda, naśladowanie innych, widać w modzie jest takie antypatriotyczne pisanie neologizmów i zaśmiecanie języka polskiego. i to przez samą Redakcję. która przecież ma wykształconych ludzi , mających chyba za zadanie stanie na straży polszczyzny a nie śmieci językowych. Być może modnych, ale..... Jestem oburzona i mimo mojej interwencji Redakcja jakby podkreślając . Kto tu rządzi" obstaje przy swoim. No cóż. przypomniała mi się " małpa w kąpieli"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.