Facebook Google+ Twitter

Znani prawnicy prali pieniądze?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 07:38

Na przełomie marca i kwietnia katowicki Wydział do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy. W procederze mieli uczestniczyć między innymi adwokaci i właściciele kancelarii prawnych - pisze "Rzeczpospolita".

Powodem jego rozpoczęcia są zeznania Marka Dochnala, który występuje w tej sprawie jako świadek.
"Rzeczpospolita" pisze, że to właśnie lobbysta ujawnił prokuratorom kulisy nielegalnych operacji, w których mieli uczestniczyć prawnicy. Z informacji gazety wynika, że w tle zainteresowania katowickich śledczych są prawnicy związani nie tylko z Markiem Dochnalem, ale i ze szwajcarskim bankierem Peterem V.

Prokuratura nie chce jednak na razie ujawniać żadnych nazwisk ani zdradzić, na czym konkretnie polegała rola prawników w nielegalnych operacjach finansowych. W związku z tą sprawą dwa miesiące temu - 9 maja - odbyło się przeszukanie między innymi w kancelarii Ryszarda Kucińskiego. Prawnik przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że na prośbę wydał wtedy dokumenty dotyczące między innymi Marka Dochnala i Petera V.

Ryszard Kuciński w przeszłości był rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Obecnie jest radcą prawnym. Gazeta przypomina, że Ryszard Kuciński reprezentował niedawno między innymi Piotra R., oskarżonego w tak zwanej "aferze gruntowej" w Ministerstwie Rolnictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.