Facebook Google+ Twitter

Znany jest już plan ożywienia unijnej gospodarki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-26 13:32

Plan wart 200 miliardów euro, przygotowany jest przez Komisję Europejską. Znalazły się w nim między innymi ulgi podatkowe i zachęty inwestycyjne.

Bruksela proponuje też ułatwienia w wykorzystaniu unijnych funduszy, na czym skorzysta między innymi Polska. Komisja Europejska obawia się, że projekty współfinansowane ze wspólnej kasy zostaną zablokowane w związku z kryzysem i - co się z tym wiąże - problemami z uzyskaniem kredytów. Chce więc wprowadzić ułatwienia, złagodzić wymogi i procedury, a także wypłacić dodatkowe zaliczki od nowego roku.

Ponadto, zaproponowano między innymi obniżenie VAT-u i podatków dochodowych dla najmniej zarabiających, wspieranie rozwoju konkurencyjności, nowoczesnych technologii. Przewidziano również zachęty do produkcji na przykład ekologicznych samochodów.

Kraje członkowskie same zdecydują z których propozycji skorzystają i co dla ich gospodarek będzie najlepsze. Chodzi tylko o to, by te działania były skoordynowane - zostały wprowadzone w życie natychmiast i były ograniczone w czasie.

Plan wzmocnienia unijnej gospodarki ma obowiązywać przez najbliższe 2 lata. Propozycjami Komisji zajmą się europejscy przywódcy na szczycie za 2 tygodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.