Facebook Google+ Twitter

Znany jest już program MFT Malta 2009

Od dziś, na stronie Fundacji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta możemy zapoznać się z programem tegorocznej edycji. W dniach od 22 do 27 czerwca Poznań opanują artyści i miłośnicy festiwalu z całego świata.

W tym roku Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta odbędzie się po raz dziewiętnasty. Ta impreza to "święto teatru w miejscach nieteatralnych", jak mówi dyrektor Michał Merczyński. Poznań stanie się sceną dla artystów różnych dziedzin, nie zawsze bezpośrednio kojarzonych z teatrem. Od rana do wieczora miasto będzie żyło wydarzeniami festiwalowymi, a do stolicy Wielkopolski zjadą miłośnicy teatru, tańca i performance z całego świata.

Spektakle będą się odbywać między innymi: na Starym Rynku, Deptaku, Dworcu PKP, Moście Jordana, w Starej Rzeźni i Starym Browarze. Pokazy i koncerty tradycyjnie podzielono na kategorie, w tym roku są to: Teatr/Performens, Taniec, Varia, Nowe Sytuacje, Muzyka i Archipelag. Gwiazdami muzycznymi będą Nine Inch Nails oraz Jane's Addiction. Kolejny raz będziemy mogli podziwiać między innymi Compagnie Pippo Delbono, Teatr Porywacze Ciał, Teatr Usta Usta Republika oraz tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

W trakcie Malty nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Nowe Sytuacje", skierowanego do młodych twórców. Przedsięwzięcia realizowane w ramach konkursu odbywać się będą w przestrzeniach miejskich: na dworcu, w zoo czy na rynku. Na festiwalu wystąpią także laureaci zeszłorocznych "Nowych Sytuacji" Harakiri Farmers.

Więcej na stronie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

POrrqOkhQImzAzSJc
  • POrrqOkhQImzAzSJc
  • 20.03.2012 05:14

Piotr mf3wi:Jestem zachwycony fketam, że znalazłem w internecie pański blog. Jest Pan moim ulubionym politykiem, ogromny szacunek należy się Panu za wierność własnym zasadom. Dziś wszyscy politycy są tak agresywni, z pańskich wypowiedzi tej agresji się nie czuje. Życzę Prawicy Rzeczypospolitej znalezienia się w sejmie, choć wiem, że będzie o to bardzo ciężko. Modlę się, by takich jak Pan politykf3w było w Polsce więcej.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.