Facebook Google+ Twitter

Znany rosyjski dziennikarz zabity w Moskwie

Korespondent pierwszego programu rosyjskiej telewizji Ilias Szurpajew robił reportaże o aktualnych wydarzeniach w Dagestanie i Abchazji.

Ilias Szurpajew / Fot. screen z http://www.1tv.ru/owa/win/ort8_main.mainDziś w nocy straciliśmy kolegę – czytamy na oficjalnej stronie pierwszego programu rosyjskiej telewizji.

Korespondent Ilias Szurpajew urodził się w 1975 roku w Dagestanie. Przyjechał do Moskwy na początku tego roku. Wcześniej był korespondentem z Machaczkały. Jego ostatni materiał, o pracach rekonstrukcyjnych w monastyrze Apostoła Szymona w Abchazji, widnieje na stronie internetowej z datą 12 marca.

W swojej pracy poruszał wszystkie „gorące tematy” Kaukazu: Dagestan, „Republikę Czeczeńską”, Abchazję, Inguszetię, Południową Osetię. Zwykł pracować w ciężkich i niebezpiecznych warunkach. - Nigdy nie odmawiał udziału w konferencjach i seminariach poświęconych problemom Północnego Kaukazu. Cechowało go głębokie zainteresowanie i znajomość tych zagadnień - podaje "Pierwyj Kanał" państwowej telewizji.

Ciało dziennikarza znaleziono w wynajmowanym przez niego mieszkaniu w północnowschodniej części Moskwy. Wstępna ekspertyza sądowo-medyczna potwierdziła, że został uduszony paskiem od spodni. Na ciele były też rany kłute. Wstępne ustalenia potwierdziły także, że w celu zatuszowania zbrodni na miejscu zdarzenia podłożony został ogień, który jednak w porę udało się ugasić.

Ilias pozostawił pięcioletnią córkę.

Kilka godzin przed śmiercią na swoim blogu internetowym Szurpajew pozostawił wpis, w którym opisywał spór "dziennikarzy z wydawcą" w jednej z dagestańskich gazet. Twierdził, że jego nazwisko górowało na liście osób, które wydawca objął zakazem publikacji, robienia z nimi wywiadów, a nawet spotykania się z nimi w redakcji.

Moskiewska prokuratura bada szczegóły i motywy zbrodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rosja... xD

Komentarz został ukrytyrozwiń

polityczna mafia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.