Facebook Google+ Twitter

Znany showman Szymon Majewski - przesłuchany

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-08-09 15:44

Z Szymonem Majewskim o przyszłości programu "Szymon Majewski Show", o pracy i zabawie i o kontaktach z politykami rozmawia Ryszarda Wojciechowska.

 / Fot. Dziennik ZachodniRYSZARDA WOJCIECHOWSKA: Pana program "Szymon Majewski Show" jest kalką jakiejś zachodniej produkcji?

SZYMON MAJEWSKI: Niestety, koła nie wymyśliliśmy. Trudno dzisiaj stworzyć coś absolutnie świeżego. Na świecie są programy podobne do mojego. Ale za to mam wrażenie, że nasi aktorzy z "Rozmów w tłoku" są niepowtarzalni. Staramy się wspólnie, aby nasza kreatywność była ciągle świeża. Dlatego teraz, będąc na wakacjach, mamy głowy zaprzątnięte następnym sezonem. I zastanawiamy się, co zrobić, aby od września było znowu energetycznie i radośnie.

RW: Pan się sam świetnie w tym programie bawi.

SM: To prawda. Czasami mam wrażenie, że nawet jeśli nie starcza mi warsztatu, to ten entuzjazm harcerski, który w sobie mam, wiele daje. To jest tak jak z taksówkarzem, na przykład. Nie chce się pani jechać z takim, który jest zmęczony, nie lubi ludzi i generalnie tylko trzyma za kółko i nic więcej. I odwrotnie, jak trafi pani na kogoś wesołego, życzliwego, to chętnie by mu pani dopłaciła, żeby z nim jechać dalej.

RW: Oglądałam pana ostatni program przedwakacyjny. Jeździł pan w nim po bandzie, używając młodzieżowego języka. Nie oszczędzał pan nikogo, łącznie z Janem Pospieszalskim i Ewą Drzyzgą.

SM: Wiem. Nie chcę jednak przekraczać granic, rozpychać się. To tak samo jakoś wychodzi. Momentami pojawia się refleksja w stylu - Boże, ile jeszcze mogę zrobić i czy oni mi wybaczą? Bo przecież często znam ludzi, z których troszeczkę drwię. Bywa, że ściągam sobie lejce mówiąc - no dobra, spokój już. Ale znowu mnie coś podkusi. I tylko wtedy pozostaje mi mieć nadzieję, że oni mi wybaczą. Bo jestem sympatycznym człowiekiem.

RW: Politycy nie zawsze wybaczają.

SM: Jedna pani rzeczywiście nie chce mi uporczywie wybaczyć i chyba nawet z tego powodu spotkamy się w sądzie. Pani Danuta, jak pani wie, poczuła się urażona. Ale to jedyny taki przypadek. Ktoś, kto reaguje poczuciem humoru na docinki na swój temat, wybija mi oręż z ręki. Przestaje mi się chcieć tego kogoś warcholnąć. Ale nasz program jest i tak grzeczny w porównaniu na przykład z niemieckim. Kiedyś obejrzałem kilka odcinków. I byłem przerażony, że tak mocno atakowano polityków. My mamy inne poczucie humoru niż Niemcy. Szlachetniejsze, myślę.

RW: Są politycy, którzy się jeszcze nie pokazali w "Rozmowach w tłoku". Właściwie są chyba nie do podrobienia.

SM: Wie pani co najłatwiej sparodiować? Wadę wymowy. Kiedyś zwróciłem uwagę na to, że prawica ma wadę wymowy. Tuska problemy z "r", Jarosława i Lecha problemy ze zgryzem. Zyta też mówi jakoś tak prawoskrętnie. A teraz nagle sobie skojarzyłem, że z kolei lewica jest przy kości. Prawica z wadą wymowy i chuda, a lewica bez wady wymowy, ale przy kości. To o czymś świadczy.

RW: O czym?

SM: Że jedni już będąc u władzy, dopieścili się gastronomicznie. A drudzy się dopiero dopieszczają. Może być więc tak, że prawica utyje i pozbędzie się wady wymowy, bo zainwestuje w logopedów. A lewica schudnie i z nerwów zacznie seplenić.

RW: Którego z tuzów politycznych zaprosiłby pan do swojego programu?

SM: Co pewien czas mamy pomysły na wprowadzenie do "Rozmów w tłoku" nowego polityka. Był pomysł z Jackiem Kurskim.

RW: A Przemysław Gosiewski?

SM: Już nawet robiliśmy próby z aktorem, ale nie wyszło to zbyt dobrze. Nie tylko na politykach zdarza nam się czasami polec. Próbowaliśmy sparodiować Macieja Maleńczuka czy Michała Wiśniewskiego. I też się nie udało.

RW: Czy po wakacjach możemy się spodziewać czegoś nowego w programie?

SM: Być może będziemy nagradzać za jakieś dziwne wypowiedzi i potknięcia. Wie pani, ja oglądam te nasze różne gale. I widzę, że one są wszystkie takie pochwalne. A mnie się marzy taka gala... naganna, która by wytykała, a nie gładziła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.