Facebook Google+ Twitter

Znany vloger zamyka komentarze. Nie potrafił nad nimi zapanować

PewDiePew, jeden z najpopularniejszych vlogerów zamierza zamknąć komentarze pod swoimi filmami. To odwrót od otwartości ery Web 2.0, jak i idei sieci społecznościowych.

 / Fot. YouTubeKanał PewDiePie na YouTube subskrybuje ponad 30,3 mln internautów. Kwestia poziomu dostarczanych przez vlogera treści jest dyskusyjna, niemniej nie można odmówić mu popularności.

Vloger twierdzi, że za jego decyzją stoi problem wszechobecnego spamu w komentarzach i brak narzędzi, które pozwoliłyby zautomatyzować jego usuwanie - podaje Spidersweb.pl. Biorąc pod uwagę, że pod przykładowym filmem PewDiePie pojawia się średnio około kilkunastu tysięcy komentarzy, łatwo zrozumieć motywy tego posunięcia.

W opublikowany na YouTubie filmie PewDiePie tłumaczy, że zrobił krok w odpowiednim kierunku. Nie uważa, że coś stracił. Rodzi się jednak problem na czym ma polegać "społecznościowy" charakter kanału PewDiePie, gdy nie zachodzi dwustronna interakcja, ale wyłącznie monolog ze strony twórcy?

Czy trend się utrzyma? Na polskim gruncie ograniczenia wprowadził choćby znany bloger zajmujący się nowymi technologiami, Wojciech Pietrusiewicz. Na jego blogu MakoweABC można co prawda komentować wpisy, ale wymagane jest zarejestrowanie się na blogowym forum. "Zrobiłem to, ponieważ miałem dosyć pewnych zachowań, a DISQUS nie oferował odpowiadających mi narzędzi do walki z tym. Nie chciało mi się nawet z tym walczyć – mam lepsze rzeczy do robienia w życiu niż niepotrzebne stresowanie się bzdurami" - tłumaczy Pietrusieiwcz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Znajdujemy się w środku Europy, ale życie pokazuje, że bliżej nam Europy Wschodniej, której wiele zachowań przejęliśmy w okresie słusznie minionym. Ot, choćby wzniecanie burd w miejscach publicznych, nadmierne spożywanie napojów wyskokowych, okazywanie niezadowolenia agresją (dzisiaj w Gdańsku spłonęło 19 zaparkowanych samochodów, sic!).
Agresja aż się wylewa w dyskusjach na forach internetowych, a poziom komentarzy bywa skandaliczny. Nic dziwnego zatem, że dla "nieokrzesanych" wprowadzane są różnego rodzaju blokady. I bardzo dobrze, że są wprowadzane.
To nie jest zamach na wolność i demokrację.
Ci, którzy tak twierdzą, nie mają zielonego pojęcia o demokracji, a wolność mylą z bezhołowiem i anarchią. Dobrze by było aby ci krzykacze dokładniej przyjrzeli się funkcjonowaniu społeczeństw demokratycznych - tam nie ma samowolki! Porządku i kultury słowa oraz zachowań pilnują sami obywatele, a kiedy ich uwagi nie skutkują, wkracza policja oraz prawo.
Wolności trzeba się nauczyć i do niej dorosnąć.
Nic samo się nie dzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, my tu spieramy się o komentatorów/komentujących a test stał się liderem w rankingu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym, że oni nie wyjechali na bezludne wyspy, tylko nadal są pośród nas. Ujawnią się przy najbliższej okazji... Póki co, ładnie pozamiatane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Darek Szczecina - poszło w niebyt kilku komentatorów?
Żal Panu tego bydła, jakie pleniło się bezkarnie na portalu? Pan ich nazywa ko-men-ta-to-rami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Marku, koniec blogera, i tu na naszym poletku, gdy wyłączono anonimowe komentarze waga rankingu komentarzy jest słabiutka. I kilku komentatorów przeszło w niebyt...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umiał facet zadbać o wolność słowa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I co teraz będzie...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.