Facebook Google+ Twitter

Znasz swoje ciało? Pogromcy mitów pozwolą Ci je lepiej zrozumieć

Pogromcy mitów wkraczają do akcji. W najnowszej książce Nicholasa Searle'a, zatytułowanej "Pogromcy mitów. Ciało. Mity, prawdy i półprawdy", starają się odpowiedzieć na trapiące Cię pytania odnośnie tego, co mamy pod ubraniem - naszego ciała.

Pogromcy mitów znów w natarciu? Tak, za sprawą najnowszej książki "Pogromcy mitów: Ciało - mity, prawdy i półprawdy". / Fot. http://ksiegarnia.pascal.pl/Najnowsza książka z serii Pogromcy mitów przenosi nas w fascynujący głąb naszego własnego ciała. Zacznijmy od tego, że ta książka jest naprawdę warta swojej ceny - to zdanie możemy przeczytać na pierwszych stronach. Trzeba przyznać, że dobrej jakości papier rzuca się w oczy. Farby drukarskie uzyskano podobno... nie powiem z czego. Przyczyna jest prosta - i tak nie uwierzycie, bo to zapewne nie jest prawdą, chociaż...

Program Pogromcy mitów, emitowany na Discovery Channel, cieszy się sporą popularnością. Właśnie na podstawie tej serii napisana jest książka. Adam Savage i Jamie Hyneman starają się sprawdzić mniej lub bardziej znane "prawdy", które krążą gdzieś w naszej świadomości. Czy okażą się one zwykłymi mitami czy może naprawdę mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Wszystko stanie się jasne po przeprowadzeniu, w wielu wypadkach nietypowych eksperymentów.

W każdym rozdziale autor książki Nicolas Searle opisuje kilka lub kilkanaście mitów. W międzyczasie możemy się np. dowiedzieć (lub przypomnieć), co się dzieje z naszym jedzeniem po połknięciu oraz przez jaki czas można bezkarnie wstrzymywać oddech. W tej książce poruszono również mniej przyjemne, bardziej drażliwe tematy, których lepiej nie poruszać przy śniadaniu lub kolacji. Ponadto autorzy gwarantują, że po przeczytaniu jednego z rozdziałów, czytelnik poczuje dreszcze i mdłości. Jest tylko pewne pytanie - przyjmują reklamacje?

Czytaj dalej -->


-> Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.