Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29403 miejsce

Znęcał się nad psami, odpowie przed sądem?

Mieszkaniec Bolkowa, który zakatował swoje psy został zatrzymany. Zgłoszenie do policji przekazała Fundacja Animals.

36-letni mieszkaniec Bolkowa wykorzystywał swoje owczarki do pilnowania zakładu produkcyjnego. Traktował je bardzo źle. Jedzenie dostawały rzadko. Najczęściej musieli dokarmiać je sąsiedzi, którzy wielokrotnie skarżyli się na właściciela. Niestety bez rezultatu.

W piątek przedstawiciel Fundacji Animals zgłosił na policję fakt maltretowania zwierząt. Patrol wysłany do Starych Rochowic znalazł psy. Owczarki zostały przez właściciela przywiązane do drzewa, a następnie zatłuczone metalowym prętem. Jeden jeszcze żył, gdy znaleźli go policjanci. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze powiedział: - Pies został pochowany żywcem. Ruszał się pod ziemią i piszczał z bólu.

Wezwano służby weterynaryjne, jednak można mu było tylko podać zastrzyk usypiający. Właściciel zakładu chciał je wcześniej uśpić u weterynarza, ale żałował pieniędzy na zabieg. Postanowił więc zrobić to sam.

Mieszkaniec Bolkowa został zatrzymany. Był trzeźwy. Zeznał, że przywiązał psy do drzewa i okładał je metalowym prętem.

źródło: miasta.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

nic tylko zabić drania i powiesić na słupie z odpowiednią informacją to i tak humanitarna kara by była dla bydlaka osobiście bym go rzucił do klatki z lwami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałabym skomentować sprawę 1 słowem, ale kultura mi nie pozwala. Bestialstwo niektórych ludzi nie ma granic. Powinno się zaostrzyc kary za znęcanie nad zwierzętami. Widziałam program w TV, w którym pokazano, że sąd w jednym z miast oddalił sprawę wytapiania smalcu z psów. Sąd uznał, że to było humanitarne zabijanie zwierząt. Nie powinnam komentować postanowienia sądu, ale czy sąd zna ustawę o ochronie zwierząt? Mozna uśpić ślepy miot lub ze wskazań medycznych. Nie można zabijać na smalec. A sąd sugerował zwyczaje kulturowe. Ale w Polsce nie w zwyczaju zabijania psa dla smalcu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.