Facebook Google+ Twitter

Znęcali się nad niepełnosprawnym kolegą

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-11-30 08:11

Szesnastolatek z Libiąża kazał niepełnosprawnemu koledze rozbierać się i onanizować na oczach innych. Wszystko to nagrywał kamerami w telefonach komórkowych. Nagrania krążyły po mieście.

Szesnastolatek z Libiąża w bestialski sposób znęcał się nad swoim niepełnosprawnym, lekko upośledzonym rówieśnikiem. W końcu ktoś doniósł o wszystkim matce niepełnosprawnego nastolatka, która zawiadomiła policję.
– Sprawa jest bulwersująca, bo ujawnia kolejny przypadek niebywałej wręcz agresji wśród nastolatków – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Grzegorz Sokolnicki.

Sprawa trafiła już do chrzanowskiego sądu rodzinnego. Akta odesłano jednak z powrotem do libiąskiego komisariatu, bo sąd uznał, że w materiale dowodowym są olbrzymie braki.
– Przede wszystkim nie przesłuchano ofiary – mówi prezes Sądu Rejonowego w Chrzanowie, Jadwiga Noworyta. – Chłopiec powinien być przesłuchiwany w obecności matki i psychologa. Z kolei słuchany na komendzie sprawca nie przyznał się do winy. Wymienił za to z nazwiska kilku innych osób w podobnym wieku, które również miały brać udział w „spotkaniach” z ofiarą i opisał szczegółowo, kiedy i jak miało do nich dochodzić. Nie zbadano także dokładnie telefonu, na którym znajdują się nagrania i który został zabezpieczony. Możliwe, że dojdzie do konfrontacji. W takiej sytuacji potrzebne jest przeprowadzenie wywiadu środowiskowego oraz zaczerpnięcie opinii wśród nauczycieli i psychologów – dodaje prezes sądu.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i co z takim sk. zrobić? Media co tydzień donoszą nam o podobnych sprawach, a kmioty nie wyciagają żadnych wniosków, wręcz przeciwnie - rajcuje ich to coraz bardziej! I jakie jest stanowisko rodziców w tej sprawie - czy bagatelizują, czy rumienia się?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.