Facebook Google+ Twitter

Znicz Pruszków w ekstraklasie?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-03 16:10

Dzięki decyzji Wydziału Dyscypliny o zdegradowaniu Korony Kielce o jedną klasę rozgrywek Znicz Pruszków ma szansę zagrać w ekstraklasie.

Wszystko zależy jednak od kilku czynników. Przede wszystkim od nowego sezonu w lidze musi występować szesnaście drużyn, a PZPN nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Możliwa jest sytuacja, w której ekstraklasa liczyć będzie tylko 14 zespołów, a wtedy Znicz zagra w nowej I lidze (utworzona w miejsce II ligi). Decyzja ta jest o tyle istotna, że w Wydziale Licencji poinformowano nas, iż należy wysłać klubom, jak najszybciej terminarz rozgrywek, więc ostateczną informację dotyczącą liczby drużyn powinniśmy poznać w ciągu kilku dni. Bez harmonogramu kluby nie mogą wystąpić o pozwolenie na organizację imprez masowych.

Ponadto niewyjaśniona jest do końca kwestia licencji dla Polonii Bytom. Decyzja powinna zapaść dzisiaj. Nie wiadomo również, jak zakończy się proces odwoławczy Kolportera Korony Kielce od wyroku.
Efekt jest taki, że na 3 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek Znicz Pruszków nie wie, w której klasie rozpocznie jesienne zmagania.

- My chcemy grać w ekstraklasie, ale to nie od nas zależy. Nie jesteśmy bezpośrednio stroną w tej sprawie - dowiedzieliśmy się od Roberta Kochańskiego, pomocnika drużyny. - Przygotowujemy się normalnie do sezonu - dodał.

Wydaje się, że problemem dla Znicza może być także przyznanie licencji, jednak dostaliśmy zapewnienie od klubu, że ta sprawa powinna zostać rozwiązana pozytywnie. Kwestią niewyjaśnioną jest stadion, na którym ma grać Znicz. Pierwszych kilka spotkań klub nie będzie mógł rozegrać spotkań na własnym obiekcie, gdyż nie spełnia on wymogów PZPN. Jednak, jak zapewnia Kochański: - Prace zostały rozpoczęte i chcemy je jak najszybciej zakończyć. W grę wchodzi możliwość rozgrywania spotkań przez Znicz Pruszków na stadionie Legii Warszawa.

Znicz Pruszków to rewelacja ostatnich dwóch sezonów. W sezonie 2006/2007 udało im się awansować do II ligi, a teraz stoją przed ogromną szansą wejścia do ekstraklasy. Jeśli podjęte w najbliższych dniach decyzje będą korzystne dla drużyny z Pruszkowa to już wkrótce może spróbuje namieszać w czołówce ekstraklasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.