Znicz zgasł, "trójka" Sandecji!

W środowym spotkaniu 6 kolejki pierwszej ligi piłkarskiej Sandecja Nowy Sącz pokonała w bardzo dobrym stylu Znicz Pruszków. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Wójtowicza zajmują obecnie czwartą lokatę w lidze.

Obie drużyny wychodzą na boisko / Fot. Fot: Remigiusz Szurek w24.plObie drużyny stworzyły świetne widowisko w którym nie brakowało walki, sytuacji, pięknych strzałów, no i oczywiście bramek!

Gospodarze od początku spotkania przystąpili do ataków, w przeciągu kilkunastu minut Sandecja stworzyła wiele groźnych sytuacji. W 10. minucie na strzał zdecydował się Arkadiusz Aleksander (piłkarz znany z boisk Ekstraklasy), ale jego potężny strzał obronił Bieniek. Bramkarz przez chwilę dochodził do siebie, gdyż piłka trafiła go niefortunnie w twarz.

Kolejną bardzo groźną sytuacją Sandecji była akcja z 26. minuty, kiedy to piłka nieznacznie minęła słupek gości.

W 31. minucie meczu goście jakby się przebudzili i przeprowadzili atak prawą stroną. Bezskutecznie.

W 40. minucie spotkania padł pierwszy gol. Strzelili go goście, a konkretnie Chałas, który wykorzystał błąd w defensywie gospodarzy (obrońca za wolno podał piłkę do bramkarza). Było 0:1!

Gospodarze rozdrażnieni utratą gola ruszyli do ataku. W 43. minucie uderzali niecelnie, ale to co stało się 120 sekund później można nazwać cudem. Z około 20 metrów na strzał zdecydował się Bębenek. Zrobił to tak znakomicie, że piłka wpadła w lewe okienko bramki Znicza lekko odbijając się jeszcze od poprzeczki. Stadion eksplodował radością...

Wszystko to mogło jednak pójść na marne, gdyż Znicz w doliczonym czasie trafił w słupek, jednak szczęście wyraźnie sprzyjało lepszym.