Facebook Google+ Twitter

Znieważono Jana Pawła II. Nowak donosi prokuraturze na Palikota

Wczorajsze wydanie "Kropki nad i" stało się powodem dla którego Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do prokuratury. Zarzucono znieważenie pamięci Jana Pawła II przez Janusza Palikota.

Janusz Palikot (Twój Ruch) podczas pierwszego dnia XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju (09.2012). wikipedia; licencja: CC3.0 / Fot. Piotr DrabikRozmowa Moniki Olejnik z Januszem Palikotem (Twój Ruch) przebiegała dość monotonnie, bez odkrywczych stwierdzeń. Podnoszono kwestie oczywiste, dotyczące zależności Polski i reszty Europy od przemysłowo-gospodarczego imperium Rosji. Omawiano stopień realnego zagrożenia wojną przez Putina jak też zaangażowanie Ameryki w konflikt oraz pomoc z jej strony dla Polski. Ogólny przegląd aktualnej sytuacji na mapie geopolitycznej świata ze szczególnym zwróceniem uwagi na kraj ojczysty.

Atmosfera ożywiła się i zapiekliła dopiero pod koniec "Kropki nad i." Monika Olejnik przypuściła atak pytaniem, czy jej rozmówca "stoi za billboardem, który ma się pojawić w Lublinie." Zdaniem prowadzącej rozmowę sugeruje to, że "papież miał rodzinę." Wizerunek papieża, kobiety i dziecka jest zapewne "słynnym" dziełem opatrzonym ramowym hasłem "Papież rodziny rozbitej". Janusz Palikot odpowiedział: "Nie, to my nie mamy z tym nic wspólnego jako partia. Owszem, to organizuje jakaś osoba związana z naszą partią, w ramach jakiejś swojej fundacji, ale nie jest to ani akcja partyjna, ani moja akcja. Po prostu, działacze partii dużo robią różnego rodzaju działania. Mają prawo robić. Ja tego nie cenzuruję."

Zawiązanie dialogu w danej kwestii było wystarczające jako sygnał alarmowy dla czujnego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą i Ryszarda Nowaka jako przewodniczącego .

Janusz Palikot wygłosił kontrowersyjne słowa: "Bardzo bym się zdziwił, gdyby Karol Wojtyła nie miał nieślubnych dzieci" - wyjął kartkę papieru, która zdała się być listą papieży, którzy mogą być postrzegani jako wiarołomni - "Trudno znaleźć papieża, który nie miał nieślubnych dzieci." Janusz Palikot zaczął wymieniać kolejne głowy Stolicy Apostolskiej uwzględniając stopień pokrewieństwa jaki zachodzi pomiędzy nimi. Co prawda, lider TR nie okazał się spontanicznym porywem i przedstawił swoje zdanie z pewnym uprzednim pomyślunkiem jednakże było to ponad siły Moniki Olejnik. Coś w Monice Olejnik zawrzało: "Panie pośle, niech pan się opamięta. Panie pośle, niech pan się opamięta. Ja wiem, że performance są bardzo interesujące, ale obraża pan, chyba, Karola Wojtyłę, papież, pamięć o nim. No, nie można sugerować takich rzeczy. Za chwilę będzie kanonizacja, więc został sprawdzony życiorys Karola Wojtyły." Janusz Palikot nie był skłonny poddać się emocjom dziennikarki: "Ale co z tego powodu, że ktoś miał nieślubne dzieci. Czy to jest coś złego? Lato miał nieślubne dzieci, Szekspir miał nieślubne dzieci. (...) Setki papieży miało nieślubne dzieci." Niestety, gospodyni "Kropki nad i" też nie znajdywała wspólnej płaszczyzny porozumienia: "Ale nie może pan opowiadać takich bzdur, no, naprawdę." Na pytania, czy Benedykt XVI lub papież Franciszek mają nieślubne Palikot odpowiedział, że ten pierwszy jest jednym "z niewielu, którzy nie mieli", zaś co do tego drugiego, to podobnie jak w przypadku Karola Wojtyły mówi: "Nie wiem" - zostawia to ocenie sądu. Interlokutorzy dali popis w pełnej gamie powszechnie rozumianej definicji prowokacji.

Jedno zdanie wypowiedziane przez Janusza Palikota okazało się być nie do przyjęcia dla Ryszarda Nowaka i OKOpSiP. Jak wzmiankuje "wPolityce" zostało złożone doniesienie do prokuratury w sprawie znieważenia ś.p. papieża Jana Pawła II przez lidera Twojego Ruchu. Zamieszczono treść pisma:


"W dniu dzisiejszym, tj. 12.03.2014 r. Ryszard Nowak, w imieniu Stowarzyszenia „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” złożył doniesienie do Prokuratura Okręgowego w Warszawie w sprawie:

publicznego znieważenia błogosławionego Jana Pawła II przez posła Janusza Palikota.


Wczoraj, tj. 11.03.2014 r. w programie „Kropka nad i” w TVN gościem Moniki Olejnik był Janusz Palikot.

Palikot, odpowiadając na pytanie o billboard "papież rodziny rozbitej", który ma się pojawić w Lublinie, mówił o tym, że zdziwiłby się, gdyby "Jan Paweł II nie miał nieślubnych dzieci".

„Obraża pan Karola Wojtyłę, pamięć o nim. jak pan może suponować takie rzeczy” - powiedziała Monika Olejnik.

Billboard, który ma się pojawić 01.04.2014 r. w Lublinie, ma zamiar powiesić fundacja "Ateizm - Świeckość - Antyklerykalizm". Plakat przedstawia osobę podobną do Karola Wojtyły w towarzystwie kobiety i dziecka. Całość opatrzona jest podpisem "Papież rozbitej rodziny".

Chcieliśmy zaznaczyć, że poseł Janusz Palikot znieważył błogosławionego Papieża Jana Pawła II poprzez :

publiczne oskarżenie Papieża Jana Pawła II o kłamstwo i nie mając żadnych dowodów twierdzi, że miał nieślubne dzieci.

Artykuł 196 Kodeksu Karnego mówi: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

przewodniczący

Ogólnopolskiego Komitetu Obrony

przed Sektami i Przemocą

Ryszard NowakWypowiedź Janusza Palikota można kojarzyć z działalnością Fundacji Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm. Fundacja przedstawia tezę o rzekomym romansie Karola Wojtyły. Przed wyniesieniem do godności papieskiej miał być w stosunkach zażyłości z Ireną Kinaszewską. Zdaniem Fundacji owocem tego związku miał być syn Adam. Historycy uważają takie informacje za spreparowane przez Służby Bezpieczeństwa i innych zainteresowanych w szkalowaniu wizerunku polskiego papieża. Cała akcja Fundacji A-Ś-A zapowiadana jest jako duże ogólnopolskie przedsięwzięcie.źródła: TVN24
wPolityce.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.