Facebook Google+ Twitter

Znikają przywileje dla rodzin pracowników komunikacji miejskiej

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-05-27 20:16

Rada Warszawy przyjęła uchwałę znoszącą prawo małżonków, konkubentów, dzieci, rodziców i teściów pracowników spółek komunikacyjnych do darmowych przejazdów.

 / Fot. Ewa KrzysiakDarmowe przejazdy dla pracowników komunikacji miejskiej w stolicy obowiązują od 1932 r. Z tego prawa korzysta 38,8 tys. osób (11 tys. pracowników spółek przewozowych, 5,2 tys. byłych pracowników spółek - emeryci i renciści oraz 14,5 tys. członków rodzin pracowników: małżonkowie, konkubenci, dzieci, rodzice i teściowie). Ratusz zdecydował ograniczyć te ulgi. Związkowcy i pracownicy zaprotestowali przeciw zmniejszeniu liczby uprawnionych do darmowych przejazdów i zorganizowali pikietę.

Zobacz protest pracowników komunikacji miejskiej w Warszawie.

23 maja zapadła w tej sprawie uchwała. Pracownikom MZA, Tramwajów Warszawskich, SKM, Metra Warszawskiego i ZTM - prawo do bezpłatnego przejazdu będzie przysługiwać tylko w trakcie wykonywania czynności służbowych. Uprawnienie to zlikwidowano w przypadku rodzin pracowników. Darmowy przejazd będzie też przysługiwał wdowom i wdowcom po pracownikach komunikacji miejskiej, którzy stracili życie w wyniku wypadku przy pracy.

Uchwała wejdzie w życie 1 września (a nie jak planowano 1 lipca ). Przez te kilka miesięcy związkowcy mogą negocjować z zarządami spółek przewozowych w sprawie ewentualnych ulg na przejazdy dla pracowników i ich rodzin.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podróżni się cieszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest sprawiedliwe .
Większość grup zawodowych też nie ma żadnych przywilejów pracowniczych . O rodzinach nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.