Facebook Google+ Twitter

Zniszczone tabliczki wracają na drzewo pawiackie

W listopadzie bezdomny Tomasz P. pozrywał i zniszczył zabytkowe tabliczki z drzewa pawiackiego. Mężczyzna twierdził, że "kazały mu to zrobić głosy". Nadszedł czas, żeby emblematy wróciły na należyte miejsce.

 / Fot. Thunderman83, własność publicznaPrace nad naprawą emblematów rozpoczęły się wczoraj i potrwają dwa dni. Wszystkie 40 tabliczek zostało naprawionych, niektóre należało wykonać od nowa. Ze względu na pogodę z drzewa zdjęto metalową kratownicę, która została przeniesiona do pomieszczeń socjalnych  / Fot. Thunderman83, własność publicznamuzeum. Od wczoraj konserwatorzy przymocowują do niej odnowione tabliczki.

Życie Warszawy informuje, że naprawą emblematów zajął się Sławomir Szubko, syn rozstrzelanego 26 kwietnia 1944 roku na Pawiaku ślusarza. Mężczyzna już od 30 lat współpracuje z muzeum na Pawiaku, co roku przed 1 listopada przychodzi i sprawdza stan tabliczek, te które potrzebują renowacji, naprawia, niektóre wymienia. To wszystko robi absolutnie za darmo. - Zawsze skromnie powtarza, że to jego powinność. Dla nas jest niezastąpiony - mówi Joanna Gierczyńska, kierownik muzeum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

patrzę
  • patrzę
  • 22.12.2010 22:12

Interesuje mnie ta bezinteresowna praca Pana Sławka coś tam... ok jak by to był płot sąsiada i Pan Sławek zna się na tym i może mu pomóc.OK(ale znając życie to i sąsiad by sąsiada wynagrodził). Ale instytucja działająca w naszym kraju korzysta z darmowych usług? hmm...dajcie człowiekowi ku... cokolwiek!!! mam już dość społeczników !!! co z tego że nie weźmie? co z tego??? dajcie, zapłaćcie, bo każda praca powinna być doceniona , a nie kwiatki i poklepanie po pleckach..a ty rób tak dalej...top żenadl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.