Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4690 miejsce

Zniszczono grób Krzysztofa Kieślowskiego

Grób Krzysztofa Kieślowskiego znajdujący się na warszawskich Powązkach został uszkodzony. Nieznani sprawcy ukradli dłonie zdobiące pomnik reżysera.

Grób Krzysztofa Kieślowskiego autorstwa Krzysztofa M. Bednarskiego na warszawskich Starych Powązkach / Fot. Zuska/Wikipedia/Zuska/Wikipedia/GNU Licencja Wolnej Dokumentacji. O zniknięciu rzeźby dłoni odlanych z brązu i układających się w kadr poinformowała policję w Boże Ciało żona Kieślowskiego. Zostały one oderwane, a kolumna na której się znajdowały uległa uszkodzeniu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda rejonowa policji na Woli.

Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Krzysztof Kieślowski był polskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Najpierw tworzył filmy dokumentalne, a z biegiem czasu zaangażował się w realizację filmów fabularnych. Jego najbardziej znane dzieła to "Podwójne życie Weroniki", "Trzy kolory. Niebieski, Biały, Czerwony", "Dekalog" i inne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@ Grzegorz Wink

Człowiek uczciwy nie kradnie, nawet jak jest na zasiłku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawne działania policji przyniosły efekt -> link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście rzeźba nie uszkodzona została znaleziona przez policję w punkcie skupu. Tak naprawdę tej sytuacji winne są głównie nasze władze, które planowo z części społeczeństwa zrobiły nędzarzy by stworzyć "tanią siłę roboczą" w ramach naszej oferty dla krajów zachodnich... Gdyby ludzie dostawali zasiłek cały czas, a nie przez parę miesięcy, a skupy złomu przy tego typu przedmiotach miały obowiązek spisywania personaliów sprzedającego, to raz dwa problem by zniknął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hieny cmentarne czują się bezkarne, a poczucie szacunku dla zmarłych jest im obce.
Kasa, nawet marna, za wszelką cenę; nawet bieda tego nie usprawiedliwia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygląda na to, że brąz rzeczywiście cieszy się wzięciem w punktach złomu. Nie tak dawno, bo w styczniu tego roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie z nagrobka Tadeusza Kantora i jego matki skradziono elementy znajdującej się na nim rzeźby przedstawiającej chłopca w ławce czytającego książkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ukradli bo to brąz. Sprzedadzą pewnie za flaszkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbigniew Preisner powiedział w tv :"Chciałem zaapelować do tych ludzi, czy osoby, która to przez pomyłkę wzięła z cmentarza, również do tych panów, którzy być może odkupili to, by może łaskawie dało się do TVN-u odesłać, z małą informacją gdzie – ja zapłacę podwójną cenę za to dyskretnie. Nie będzie żadnego doniesienia na policję. To jest wstyd po prostu."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zbulwersowana, a wandale sądzę, pewnie nawet nie wiedzieli kim był ten wspaniały człowiek i reżyser. 5 lat więzienia to zbyt mało dla chuliganów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.