Facebook Google+ Twitter

Zniszczono grób Krzysztofa Kieślowskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-06-01 16:03

Grób Krzysztofa Kieślowskiego znajdujący się na warszawskich Powązkach został uszkodzony. Nieznani sprawcy ukradli dłonie zdobiące pomnik reżysera.

Grób Krzysztofa Kieślowskiego autorstwa Krzysztofa M. Bednarskiego na warszawskich Starych Powązkach / Fot. Zuska/Wikipedia/Zuska/Wikipedia/GNU Licencja Wolnej Dokumentacji. O zniknięciu rzeźby dłoni odlanych z brązu i układających się w kadr poinformowała policję w Boże Ciało żona Kieślowskiego. Zostały one oderwane, a kolumna na której się znajdowały uległa uszkodzeniu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda rejonowa policji na Woli.

Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Krzysztof Kieślowski był polskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Najpierw tworzył filmy dokumentalne, a z biegiem czasu zaangażował się w realizację filmów fabularnych. Jego najbardziej znane dzieła to "Podwójne życie Weroniki", "Trzy kolory. Niebieski, Biały, Czerwony", "Dekalog" i inne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

@ Grzegorz Wink

Człowiek uczciwy nie kradnie, nawet jak jest na zasiłku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawne działania policji przyniosły efekt -> link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście rzeźba nie uszkodzona została znaleziona przez policję w punkcie skupu. Tak naprawdę tej sytuacji winne są głównie nasze władze, które planowo z części społeczeństwa zrobiły nędzarzy by stworzyć "tanią siłę roboczą" w ramach naszej oferty dla krajów zachodnich... Gdyby ludzie dostawali zasiłek cały czas, a nie przez parę miesięcy, a skupy złomu przy tego typu przedmiotach miały obowiązek spisywania personaliów sprzedającego, to raz dwa problem by zniknął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hieny cmentarne czują się bezkarne, a poczucie szacunku dla zmarłych jest im obce.
Kasa, nawet marna, za wszelką cenę; nawet bieda tego nie usprawiedliwia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wygląda na to, że brąz rzeczywiście cieszy się wzięciem w punktach złomu. Nie tak dawno, bo w styczniu tego roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie z nagrobka Tadeusza Kantora i jego matki skradziono elementy znajdującej się na nim rzeźby przedstawiającej chłopca w ławce czytającego książkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ukradli bo to brąz. Sprzedadzą pewnie za flaszkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbigniew Preisner powiedział w tv :"Chciałem zaapelować do tych ludzi, czy osoby, która to przez pomyłkę wzięła z cmentarza, również do tych panów, którzy być może odkupili to, by może łaskawie dało się do TVN-u odesłać, z małą informacją gdzie – ja zapłacę podwójną cenę za to dyskretnie. Nie będzie żadnego doniesienia na policję. To jest wstyd po prostu."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem zbulwersowana, a wandale sądzę, pewnie nawet nie wiedzieli kim był ten wspaniały człowiek i reżyser. 5 lat więzienia to zbyt mało dla chuliganów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.