Facebook Google+ Twitter

Znów coś kręcą?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2008-06-19 21:35

Jakiś nowy film o PRL-u, plan zdjęciowy ze statystami? Nic podobnego! Świeże owoce "prosto od chłopa" na ulicy w Warszawie. A jaka radocha przypomnieć sobie czasy planowego... niedoboru.

Zdjęcie: Kolejkowa nostalgia...Fot. Marek Suchecki
Kolejkowa nostalgia...
Fot. Marek Suchecki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 22.06.2008 10:05

Idąc tym tropem: jeszcze taktowniej byłoby niczego nie zamieszczać lub możliwie jak najmniej? We wspomnianym wcześniej liście, Paweł pisał, że redakcji zależy na dużej liczbie, różnorodnych materiałów. Ja jako, również - czytelnik w24 - całkowicie się z tym zgadzam. Więc nie tędy droga.
Po prostu: sam zamieszczaj więcej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, wyraziłem swoją opinię na ten temat tylko po to, aby zwrócić Ci uwagę na pewien problem, nazwijmy go, natury społecznej. Myślę, że tylko w tych kategoriach należy go rozpatrywać. Natomiast od Ciebie zależy, jak się do tego ustosunkujesz i jakie działania podejmiesz. Ja Tobie bynajmniej niczego nie narzucam. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2008 21:22

Wspomniany wątek nie został skasowany i - jeśli chcesz - możesz się z nim zapoznać. Pomysł kompaktowania i pakietowania felietonów nie przemawia do mnie; każda rzecz na inny temat.. jak to połączyć?
Ze względu na - raczej - lekką treść powinny one podlegać rotacji i wymianie nawet szybszej niż "cięzkiej wagi" artykuły.

Cechą serwisu informacyjnego jest aktualność. Jak długo powinny być eksponowane materiały na pierwszej stronie? Pytanie tym bardziej właściwe, że WSZYSTKO jest dostępne cały czas - przez wyszukiwarkę...

Ale mogę się mylić: sam jestem tu od niedawna. Chwilowo zdaję się decyzje redaktorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, nie znam wątku, który podjąłeś na forum i nie znam reakcji redakcji (ciekawa gra słów, he he), ale nie zmienia to faktu, że prezentując jednozdjęciowe galerie, które nazywasz fotofelietonami, ograniczasz innym dostęp do serwisu poprzez zajmowanie miejsca i czasu jego emisjina na 1 stronie. Tego dotyczy jedynie moja uwaga poczyniona wsześniej. Myśląc po gospodarsku. Można ten sam materiał zebrać w pakiet i opublikować go jako jeden większy artykuł i to rozwiązuje problem, o którym tu mówimy. Wydaje mi się, że dopóki redakcja nie spełni Twojego postulatu "o stworzenie oddzielnego okienka dla felietonu foto", powinieneś uszanować publikujących, nie eliminując ich w sposób mechaniczny z 1 strony serwisu (zgodnie z mechanizmem opisanym wcześniej). I nie chodzi tu bynajmniej o to, w której rubryce tematycznej publikowany jest Twój materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.06.2008 09:45

W specjalnym wątku na Forum [Fotofelietonie - dokąd zmierzać zamierzasz?] prosiłem o opinie na ten temat. Zainteresowanie było symboliczne. Niemniej to był także i mój wniosek o stworzenie oddzielnego okienka dla felietonu foto. Przekazałem go mail`em Naczelnemu. Odpowiedź taka, że lepiej felietony umieszczać w rubrykach tematycznych - czyli tak jak teraz właśnie jest..

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Lubię takie fotki z anegdotą. Na tej dostrzegam panią ręcistkę, która nieśmiało próbuje zawalczyć o towar "bez kolejki", a tym czasem kobiety z dzieckiem do lat ... też mają pierszeństwo i grzecznie stoją w ogonku. I tak powstaje trudny do rozstrzygnięcia problem pierszeństwa w pierszeństwie.

Marku, a tak na marginesie przyszło mi do głowy, że publikowaniem "galerii jednozdjęciowych" zajmujesz dużo miejsca w serwisie, pozbawiając innych możliwości dłuższego prezentowania swoich materiałów. Mechanizm działa w ten sposób, że pojawienie się Twojego mikro-materiału przesuwa listę innych autorów o jedno oczko w dół. Ostatni oczywiście wypada z tej listy, a jego materiał staje się praktycznie nieosiągalny dla czytelnika, który nie kopie w zasobach archiwalnych, tylko sięga po to, co jest na wierzchu (na 1 stronie serwisu). Zauważyłem, że przeciętna galeria zdjęciowa zawiera 10 fotografii. Zatem, gdyby ją rozbić na poszczególne zdjęcia, możnaby nimi obsłużyć 10 mini-galerii, takich jakie Ty proponujesz. A przecież opublikowanie jednocześnie tylko 6 takich mini-galerii natychmiast spycha wszystkich innych autorów ze strony głównej, na której pozostajesz tylko Ty! Proszę zobaczyć jak to wygląda w chwili, w której piszę te słowa: w dziale "Prtfel", publikując dwa zdjęcia (=2 mini-galerie) zająłeś już 2 pozycje (z 6 możliwych). Wiem, że trochę się czepiam, ale wydaje mi się, że Twoje materiały zdjęciowe (zresztą bardzo ciekawe) możnaby połączyć w jakieś tematyczne zbiory i wtedy dopiero opublikować je jako całość. Dałoby to większą szansę innym. Ciekawym Twego zdania na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaro na poczcie i w banku :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.06.2008 23:10

Zadysponuj w Urzędzie tzw "wrzuty". Czyli polecone [ R ] będziesz znajdować w swojej skrzynce, o ile nie będą ZPO [ zwrotne potwierdzenie odbioru ] - na to już nie żadnej siły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego powodu co na załączonym obrazku nie odebrałam dzisiaj poleconego.
(+)!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.06.2008 22:39

Słuszna uwaga. Urzędy (?) pocztowe Poczty Polskiej powinny się znaleźć pod pieczą Głównego Konserwatora Zabytków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.