Facebook Google+ Twitter

Znów katastrofa Airbusa. Ze 153 osobami na pokładzie

U wybrzeży archipelagu Komorów rozbił się Airbus A310 jemeńskich linii lotniczych "Yemenia" z 153 osobami na pokładzie. Wyłowiono już pierwsze ciała i szczątki maszyny. To kolejny dramat z Airbusami w roli głównej.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74/Airbus_A310-324_-_Air_Plus_Comet_-_EC-GMU_-_LEMD_-_200504101410.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/74/Airbus_A310-324_-_Air_Plus_Comet_-_EC-GMU_-_LEMD_-_200504101410.jpg/800px-Airbus_A310-324_-_ASłużby ratunkowe z Komorów poinformowały, że w oceanie odnalezione zostały szczątki rozbitego samolotu. Cytowany przez CNN wiceprezydent kraju, Idi Nadhoim, przyznał, że nie dostrzeżono nikogo, kto przeżył upadek samolotu. Doszło do niego w okolicach miasta Mitsamiouli.Lot 626 wystartował z międzynarodowego lotniska w Sanie, Stolicy Jemenu o 21.30 czasu lokalnego. Było to kolejne międzylądowanie po Marsylii ponieważ trasa lotu maszyny to Paryż - Maronia (Stolica Komorów). Na pokładzie znajdowało się 142 pasażerów i 11 członków załogi. W Paryżu do A330 wsiadło 67 pasażerów, głównie Francuzów. Następnie lądował w Marsylii aż wreszcie znalazł się w stolicy Jemenu. Tutaj wszyscy pasażerowie przesiali się do A310, który uległ katastrofie. Tą trasą samolot linii lotniczych "Yemenia" lata trzy razy w tygodniu, zajmuje mu to średnio 4,5 godziny.

Samolot zniknął z ekranów radarów w fazie lądowania Airbusa. Było to prawdopodobnie w okolicach wyspy Komor Wielki, ponieważ nie znamy jeszcze dokładnego miejsca katastrofy. Również za wcześnie, aby mówić o przyczynach katastrofy. Jemeńskie służby ratownicze poinformowały jedynie o znalezieniu pierwszych ciał i szczątków maszyny.

Jest to kolejna katastrofa Airbusa w ostatnim czasie. 1 czerwca na Oceanie Atlantyckim rozbił się należący do Air France A330 z 228 osobami na pokładzie, w tym dwoma Polakami. Do dziś nie wyjaśniono przyczyn katastrofy.Źródła:
gazeta.pl cnn.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podobno odnaleziono 5 latka, który żyje. Nie podają narazie jaki jest jego stan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te Airbusy to jakieś przekleństwo, albo awarie, albo katastrofy. Strach do tego wsiadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.