Facebook Google+ Twitter

Znów protest motocyklistów na autostradzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-29 22:44

Na trzech płatnych odcinkach polskich autostrad protestowali motocykliści. W okolicach Gdańska akcja odbyła się na na A1, Poznania- na A2 i na A4 od strony Krakowa i Katowic.

Domagali się obniżenia opłat za przejazd polskimi autostradami, gdyż- według przepiesów- muszą płacić tyle samo co kierowcy samochodów.

Na autostradzie A1 w stronę Trójmiasta, motocykliści bardzo wolno przejeżdżali przez bramki wyjazdowe. Korzystali przy tym z wyznaczonych czterech bramek w Rusocinie. Kolejne cztery były zarezerwowane dla aut osobowych.

Także na A2 motocykliści blokowali specjalnie wyznaczone bramki - płacąc jednogroszówkami. Rekordzista odliczał bilon ponad 20 minut. Część miłośników jednośladów blokowała bramkę, w której można płacić tylko kartami kredytowymi. Spółka Autostrada Wielkopolska dobrze przygotowała się do akcji i korek, który utworzył się na początku protestu został rozładowany w niecałe pół godziny. Niewielkie opóźnienia pojawiły się w okolicach pierwszego punktu poboru opłat, na odcinku od Komornik w stronę Nowego Tomyśla.

Wiceprezes do spraw eksploatacji Spółki Autostrada Wielkopolska Andrzej Lewandowicz powiedział, że to nie jego spółka powinna być adresatem protestów. Jak dodał, za obecny stan odpowiada ministerstwo.

Jednak- według motocyklistów- taka forma protestu przyniesie lepszy efekt niż skargi pod adresem rządu. Kierujący motocyklami zapowiadają, że w przyszłym roku będą organizować protesty częściej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.