Facebook Google+ Twitter

Znów zwyciężyliśmy pod Grunwaldem

Na ogromnym polu stoją naprzeciwko siebie dwie armie. Ta bitwa zmieniła oblicze Europy. Dziś można było zobaczyć ją jeszcze raz. Wystarczyło wybrać się na pola Grunwaldzkie, niedaleko Olsztynka.

Już od sześciu lat inscenizacja bitwy przyciąga tysiące widzów. W tym roku walczyło ze sobą aż 1500 rycerzy z rozmaitych bractw. Poza oglądaniem ich zmagań, można wziąć udział w turniejach, grach i zabawach rycerskich, średniowiecznych festynach i jarmarkach.

Zabawa zaczęła się już wczoraj. Dzisiaj natomiast, dokładnie w rocznicę bitwy, wojska obu armii starły się na polu Grunwaldzkim. Wszystko odbyło się tak, jak 596 lat temu.

Cykl imprez związanych z inscenizacją jeszcze się jednak nie skończył. Dziś można będzie m.in. posłuchać harcerskich występów muzycznych i wziąć udział w widowisku plenerowym Ogniobranie. O 21.00 dla wszystkich zagra zespół Myslovitz.

W niedzielę, o godzinie 10.00 rozpocznie się turniej łuczniczy, a następnie II Grunwaldzkie Spotkania Folklorystyczne. Od godziny 12.00 miłośnicy rycerzy i koni będą mogli zmierzyć się podczas specjalnego turnieju. Rycerze w pełnym uzbrojeniu, wedle dawnych tradycji walczyć będą w na kopie i na maczugi. Punktowane są trafienia maczugą i kopią oraz "wysadzenie z siodła".

Więcej informacji: http://www.grunwald.info.pl/bitwa.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.