Facebook Google+ Twitter

Znowu ćwiczenia morskie na Bałtyku

Doniesienia o rosyjskim okręcie podwodnym u granic Szwecji całkowicie usprawiedliwiają sens prowadzenia ćwiczeń wojskowych na Bałtyku. Właśnie rozpoczęły się kolejne manewry. Potrwają do piątku.

 / Fot. P. Leoniak [MW RP]Dzisiaj, poniedziałek 20 października, na Bałtyku rozpoczęły się kolejne manewry wojskowe. Okręty Marynarki Wojennej RP z 3. Flotylli Okrętów z Gdyni-Oksywia przy współpracy z okrętami z Litwy i Holandii do końca tygodnia będą ćwiczyć osłonę morskich szlaków komunikacyjnych w sytuacji zagrożenia.

W obecnych, planowych cyklicznych manewrach wojskowych biorą udział okręty: fregata rakietowa ORP „Kościuszko”; okręty rakietowe ORP „Piorun” i ORP „Grom”; okręt podwodny ORP „Sokół”; fregata HNLMS Evertsen; okręt zaopatrzenia HNLMS Amsterdam; okręty patrolowe  / Fot. T. Goss [MW RP]HNLMS Zeeland, LTU Dzukas i LTU Aukstaitis oraz holenderski śmigłowiec pokładowy NH90 i samoloty MiG-29.

Przypomnijmy, że na Bałtyku dziennie pływa nawet i 3 tysiące różnych jednostek. Na dużych jednostkach może być transportowanych nawet 15 tysięcy kontenerów lub ponad 3 tysiące pasażerów. A niestabilna sytuacja polityczna wymaga ciągłej gotowości naszych marynarzy do osłony żeglugi i zapewnienia bezpieczeństwa na morzu statkom spod biało-czerwonej bandery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na szczęście statków pływających pod polską banderą zostało parę. Większość z potencjału polskiej żeglugi pływa pod obcymi banderami więc nie na co chronić. A tak poważnie to od paru lat Bałtyk stał się strategicznym obiektem. Szwedzi od wielu lat zabiegali oby Polska przyłączyła się do współpracy w ochronie tego niewielkiego akwenu wodnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.