Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24711 miejsce

Znowu śmiertelny wypadek

Na prostym odcinku alei Grunwaldzkiej w Gdańsku doszło do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku.

W tym miejscu doszło do tragedii / Fot. Ireneusz GębskiKolejny tragiczny wypadek przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku – jedna osoba nie żyje, trzy w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Kierująca
mercedesem dziewiętnastoletnia dziewczyna na prostym odcinku jezdni wpadła prawdopodobnie w poślizg i uderzyła w drzewo. Przed niespełna rokiem niemal identyczny wypadek miał miejsce dwieście metrów dalej. Tym razem kierowcą był mężczyzna. Prowadzone przez niego bmw również wypadło z drogi i zatrzymało się na drzewie. Bilans ofiar był taki sam jak w dzisiejszym przypadku.

Wymieniam tylko te najbardziej tragiczne wypadki. Jednakże na tym feralnym odcinku
alei. Grunwaldzkiej od ul. Abrahama do al. Wojska Polskiego jest ich dużo więcej. Na szczęście większość z nich kończy się bardziej szczęśliwie. Przynajmniej dla kierowców i ich pasażerów, gdyż auta biorące udział w kolizjach nadają się zazwyczaj do kasacji.

Jak widać, ten prosty i pozornie bezpieczny fragment reprezentacyjnej arterii Wrzeszcza i Oliwy jest bardzo zdradliwy. Dziwię się trochę, że dopuszcza się tutaj prędkość 70km/h, zresztą wielu kierowców i tak ją przekracza. Po tylu wypadkach warto byłoby chyba pomyśleć o ograniczeniu prędkości w tym miejscu. Na pewno nie zaszkodziłby też fotoradar, który akurat tu miałby rację bytu.
Wiem, że samymi ograniczeniami i represjami nie można nikogo nauczyć rozważnej jazdy. Myślę jednak, że chyba lepiej raz czy drugi zapłacić mandat niż spowodować dramatyczny w skutkach wypadek.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pasy mieli zapięte?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale Google inaczej indeksuje. Internauci inaczej wpisują zapytanie... P o prostu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja, ale ta treść jest już w zajawce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze skonstruowany tytuł od razu mówi o miejscu akcji. W internecie lepszy tytuł to: Gdańsk. Znowu śmiertelny wypadek na Grunwaldzkiej
Taka mała porada. więcej osób zwróci na ten materiał uwagę :))) proponuję poprawić!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.