Facebook Google+ Twitter

Znowu w finale. Tym razem na Eurowizji zaśpiewa Monika Kuszyńska

Podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji nie zabraknie Polki. Monika Kuszyńska przeszła półfinał i już w sobotę wystąpi w wielkim finale w Wiedniu.

 / Fot. Kerstin Joensson/AP/AIPMonika Kuszyńska występowała jako ostatnia, ale wypadła świetnie. Zaśpiewała piosenkę "In the name of love", podczas której na scenie towarzyszył jej trzyosobowy chórek i Kuba Raczyński - mąż i autor muzyki. W czasie jej występu, na telebimach pojawiały się ujęcia pokazujące koncerty Moniki jeszcze sprzed wypadku samochodowego, do którego doszło w 2006 roku.

Wszystko wskazuje na to, że piosenkarka powtórzy sukces ubiegłorocznych finalistów - Donatana i Cleo. Jeszcze przed półfinałem wiele osób przewidywało jej sukces. Dowodzą tego choćby zakłady bukmacherskie, w których Monika Kuszyńska była jedną z faworytek.

Finał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji zobaczymy w najbliższą sobotę, 23 maja. Poza Polką wystąpi 16 innych artystów m.in z Litwy, Irlandii, San Marino, Malty, Izraela, Azerbejdżanu, Szwecji, Łotwy, Cypru i Czarnogóry. Dodatkowo w finale znajdą się przedstawiciele krajów Wielkiej Piątki, które płacą największe składki na organizację konkursu. Należą do nich: Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Włochy, Niemcy, a także zeszłoroczny zwycięzca czyli Węgry. Pewnym zaskoczeniem natomiast jest tegoroczny gościnny udział Australii.

Więcej o samym konkursie, uczestnikach i ich piosenkach można przeczytać na polskiej stronie Eurowizji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zasłużony awans:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Pani Moniki i Kompozytora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.