Facebook Google+ Twitter

Zobacz, jak dojechać na jutrzejszy mecz siatkówki Polska - Brazylia

Już jutro oficjalne otwarcie hali sportowej na granicy Gdańska i Sopotu. O godzinie 18 rozpocznie się mecz siatkówki pomiędzy reprezentacjami Polski i Brazylii. Kibicu, zobacz jak dojechać na mecz i gdzie zaparkować samochód.

Organizacja ruchu wokół Hali Ergo Arena podczas jutrzejszego meczu / Fot. materiały prasoweSprzedane zostały wszystkie bilety, co oznacza, że na trybunach najnowocześniejszej hali w Polsce zasiądzie 11 tysięcy kibiców. Niestety pod halą nie ma parkingu, który pomieściłby samochody wszystkich zainteresowanych. Aby zaparkować pod samą Halą Ergo Arena trzeba zakupić w sieci Ticketpro specjalne wjazdówki dla aut osobowych. - Tylko samochody z takimi wjazdówkami będą mogły wjechać bezpośrednio na teren hali. Pozostałe osoby będą już na najbliższym rondzie znajdującym się przy hali zatrzymywane przez policję oraz ochronę - mówi Kamil Fedorowicz, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wjazdówki kosztują 20 i 50 złotych.

Osobom, które przyjadą samochodem, lecz nie chcą kupować wjazdówek pozostaje poszukiwanie miejsc parkingowych w okolicach hali. Wzdłuż całej "utwardzonej" części ul. Łokietka zostanie utworzony płatny parking z 140 miejscami postojowymi (bilety parkingowe do zakupu na miejscu).
Dodatkowo w godzinach od 15:30 do 21:30 na całej długości ul. Pomorskiej w Gdańsku zewnętrzne pasy ruchu wykorzystane będą na bezpłatne miejsca parkingowe.

Na mecz Polska-Brazylia można również dojechać komunikacją zbiorową. Od godziny 15.30 składy Szybkiej Kolei Miejskiej zostaną wydłużone, zaś pociągi będą kursowały częściej. Ze zwiększoną częstotliwością będą też kursowały przed i po meczu gdańskie tramwaje na liniach nr 11 i 12.

Natomiast dla sopockich kibiców organizatorzy przygotowali specjalne autobusy "HALA". Będą one odjeżdżały z przystanku przy ul. Chopina (obok stacji SKM Sopot Główny) bezpośrednio pod Halę.

Organizatorzy apelują o zastosowanie się do powyższych wskazówek i zaleceń. - Unikniemy tym samym niepotrzebnych nerwów oraz nie zakorkujemy Sopotu - dodaje rzecznik PZPS.

Relacji z otwarcia Hali Ergo Arena oraz meczu Polska-Brazylia szukajcie już jutro na łamach W24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rzucę okiem jutro i myślę że nie miałbym żadnych problemów stanąć przy hali, położyłbym przy szybie inwalidzką kartę parkingową i jak do tej pory nie miałem problemu. Kierowca który mnie zawozi, ma takie same prawa jak ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.