Facebook Google+ Twitter

Zobacz jak powstawał "Rewers" - polski kandydat do Oscara

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-11 19:23

W najbliższy piątek do kin wejdzie polski kandydat do Oscara, zwycięzca tegorocznego festiwalu w Gdyni. "Rewers", który zachwycił publiczność i olśnił krytyków, powstawał przez 30 dni. Błyskotliwe pomysły rodziły się z minuty na minutę. Zobaczcie w jaki sposób.

 / Fot. mat. prasowe Syrena film, fot. Adam BrenerZnaczna część akcji filmu rozgrywa się w latach pięćdziesiątych. Autor zdjęć, Marcin
Koszałka tworzył obraz na czarno-białym negatywie. Co ciekawe, w realizacji zdjęć wykorzystywał najnowsze rozwiązania operatorskie, ponieważ sam "Rewers" jest historią opowiedzianą ze współczesnej perspektywy.

Większość materiału nakręcono w specjalnie zbudowanej scenografii, zaprojektowanej przez
Magdalenę Dipont. Dla potrzeb filmu odtworzono oryginalne obrotowe drzwi z lat 50. Podwójny plan czasowy wymagał również niezwykle skomplikowanej i czasochłonnej charakteryzacji. Spektakularny efekt postarzonej o pięćdziesiąt lat Agaty Buzek to rezultat precyzyjnej pracy Waldemara Pokromskiego, której kolejne etapy wymagały kilku godzin przed każdym wejściem aktorki na plan.

"Rewers" to produkcja Studia Filmowego Kadr, w koprodukcji WFDiF i Syrana Films.
W realizacji przełomowej czarnej komedii debiutującego Borysa Lankosza, wzięli udział wybitni i doświadczeni twórcy polskiego kina. Dziś można zobaczyć jak powstawał ten niezwykły film, który już w piątek zobaczymy na ekranach kin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.